اخبار فرش ماشینیگزارش نمایشگاه ها

فرش بهشتی در دموتکس ۲۰۲۴ دبی

حضور صنایع در جوامع بین المللی به صورت تخصصی در هر شاخه از صنعت اهمیت بالایی دارد.

ورود به جوامع بین المللی، فرصتی ست برای نمایش رویدادها و فعالیت های تخصصی که به صورت جمعی برگزار می شوند. حضور در رویدادهای بین المللی، شرکت ها و سازمان ها را با به روزترین تکنولوژی، اخبار و خلاقیت های صنعت مربوطه آشنا می کند. رویدادهای بین المللی با ایجاد تعامل بین رهبران و صنعتکاران موجب شکل گیری فرصت هایی استثنایی در جهت رشد و پیشرفت می شود.

فرش بهشتی

نمایشگاه دموتکس خاورمیانه ۲۰۲۴، دبی

رویداد نمایشگاهی دموتکس یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین رویداد تخصصی صنعت نساجی و کفپوش در سطح جهان است. نمایشگاه دموتکس خاورمیانه ۲۰۲۴ به مورخ ۲۳ تا ۲۵ آپریل در شهر دبی برگزار خواهد شد. شرکت ها و تولید کننده های ایرانی، همانند دموتکس های پیشین در برگزاری این نمایشگاه نیز حضوری پررنگ و فعال خواهند داشت.

فرش بهشتی نامی معتبر در صنعت فرش ماشینی در بازار داخلی و خارجی نیز در دموتکس ۲۰۲۴ خاورمیانه حضور دارد. محمد بهشتی، خالق و مدیرعامل برند فرش بهشتی همواره حضور و شرکت در رویدادهای بین المللی را یکی از اصلی ترین گام های پیشرفت و رشد می داند. وی عنوان می کند:« حضور در دهکده جهانی امری ضروری است.»

مدیرعامل فرش بهشتی در مصاحبه های متعددی که پیش از این در رویدادهای گذشته داشته است، از حضور فرش بهشتی در دموتکس ۲۰۲۴ دبی خبر داده بود.

فرش بهشتی

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

رویکرد فرش بهشتی به حضور در بازار جهانی شفاف است اما این دیدگاه جهت پیشرفت کافی نیست. مدیران فرش بهشتی حضور هوشمند، نوین و هدفمند در جوامع بین المللی را مکمل یکدیگر می دانند.

مجموعه طراحی، تولیدی، تجاری و بازرگانی فرش بهشتی علاوه بر حضور در رویدادهای بین المللی، در رویدادهای داخلی نیز فعالیت های پویا و کارآمدی دارد. فرش بهشتی با فعالیت و همکاری در رویدادها و نشست های داخلی، در زمینه حل موانع صادرات فرش ایرانی تلاش کرده است.

مدیرعامل فرش بهشتی، شرایط صادرات فرش ایرانی را اینگونه توصیف می کند:« فرش ایرانی نام و برندی معتبر در بازار جهانی است. هرآنچه که امروز از سهم صادرات فرش در بازار داریم را مدیون اعتبار فرش ایرانی هستیم اما باتوجه به کاهش نرخ صادرات فرش در دو دهه اخیر مشخص است که شرایط در حال تغییر است. اکنون زمان آن است که صنعتکاران فرش و فرهنگ به فکر جایگاه فرش ایران باشند. چیزی که واضح است کارآمد نبودن الگوهای تولید و تجارت پیشین است. با جهان و نسل امروز باید به شیوه امروزی ارتباط و تعامل برقرار کرد.

برای حفظ فرهنگ و سنت ارزشمندی چون فرش باید به شیوه ای نوین عمل کرد. شرکت های تولیدی فرش ماشینی ایرانی توانسته اند، جایگاه رقابتی بهتری در بازارهای بین المللی داشته باشند و در میدان رقابت جهانی زورآزمایی کنند. کشورهای دیگر توانسته اند با تولیدات متناسب با نیاز و سلیقه بازار امروز جایگاه ارزشمند فرش دستباف ایرانی را تسخیر کنند.» وی در ادامه عنوان کرد:«چالش های تولید و صادرات فرش کم نیست. برای مبارزه با چالش های تولید و صادرات فرش ماشینی و دستباف باید با ایجاد اتحاد و یکپارچگی به نفع تولید و صادرات ملی عمل کنیم.»

فرش بهشتی

فرش بهشتی هدف کلی خود را از حضور در جوامع بین المللی و نمایشگاه دموتکس ۲۰۲۴ دبی همراهی با تولیدکننده های فرش ماشینی ایرانی جهت افزایش ضریب نفوذ فرش ایرانی در بازار جهانی، کارآفرینی صادرات فرهنگ و فرش ایرانی عنوان می کند و امیدوار است دموتکس ۲۰۲۴ خاورمیانه نقطه عطفی در صادرات فرش ایرانی باشد.

فرش بهشتی اهداف کلی خود را از حضور در نمایشگاه دموتکس دبی ۲۰۲۴ چنین عنوان کرد:
• همراهی با تولیدکننده های فرش ماشینی ایرانی
• افزایش ضریب نفوذ فرش ایرانی در بازار جهانی
• کارآفرینی صادرات فرهنگ و فرش ایرانی

امید است که دموتکس ۲۰۲۴ خاورمیانه نقطه عطفی در صادرات فرش ایرانی باشد.

فرش بهشتی در راستای تحقق اهداف صادراتی خود از مراحل اولیه تولید و عرضه کالا شروع به اصلاح، بهینه و نوین سازی فرایندها کرده است. طراحی محصولات مطابق نیاز بازار، خلق کلکسیون هایی در سبک، نقش و رنگ های متنوع، تولید فرش با متریال استاندارد از اقدامات این مجموعه است.

مدیرعامل فرش بهشتی در خصوص تنوع، قدرت و کیفیت تولید عنوان می کند:« در حال حاضر علاوه بر واحدهای تولیدی خصوصی با چندین واحد تولیدی دیگر در راستای بافت فرش همکاری داریم. حفظ کیفیت اصل اولیه در تولید است. از آنجایی که حفظ تنوع احترام به سلیقه متقاضی است، زین سبب با تاسیس دپارتمان کنترل کیفی ضمن حفظ کیفیت تولید، توانسته ایم تنوع کلکسیون ها را حفظ کنیم. در برنامه سال ۱۴۰۳ رونمایی از حداقل ۳ کلکسیون جدید را نیز خواهیم داشت.»

فرش بهشتی

محمدرضا بهشتی، مدیر بازرگانی فرش بهشتی، پیش بینی می کند برگزاری دموتکس خاورمیانه در شهر دبی سبب حضور گسترده تجار و بازدیدکننده ها از امارات، اروپا و کشورهای حاشیه خلیج فارس باشد. وی عنوان می کند : « ایران ارتباط خوبی با امارات، کشورهای حاشیه خلیج فارس در زمینه صادرات دارد. احتمال حضور پررنگتر اروپاییان در این نمایشگاه نویدبخش شروع مذاکرات و تعاملات تجاری بیشتر است.»

مدیربازرگانی فرش بهشتی در ادامه در خصوص سلیقه افراد در بازار بین المللی عنوان می کند :«بازار بین المللی، برعکس بازار ایران، طرفدار فرش های ابریشم گیاهی با الیاف ویسکوز و مودال است. عربستان و ایران هم سلیقه اند و طرح های کلاسیک، شهری، اسلیمی و طرح های قاب فرانسوی را می پسندند. اروپا سلیقه مدرن دارد و بیشتر طرفدار طرح های مدرن، نئوکلاسیک و ساده باف است. فرش های وینتیج هم که این روزها از همه جای جهان طرفداران خودش را دارد.» فرش بهشتی در دموتکس ۲۰۲۴ دبی با مجموعه ای منتخب از ۷ کلکسیون ابریشم ماشینی و ۶ کلکسیون اکریلیک حضور خواهد داشت.

مدیر بازرگانی فرش بهشتی رویکرد طراحی و تولید فرش بهشتی را نقطه قوت و مزیت قوی در بازار دانسته و عنوان می کند :« فرایند خلق و به وجود آمدن هر کلکسیون در فرش بهشتی روایتی جالب و تامل برانگیز دارد. کلکسیون های فرش بهشتی با الهام از پدیده های زیبا و ظریف شکل می گیرند. هویت رنگ و نقش، خلاقیت و اصالت در طراحی فرش ها سبب به وجود آمدن تنوع هویت بصری فرش بهشتی می شود. تنوع در بازار داخلی و خارجی همواره نقطه قوت ما است.»

فرزانه بهشتی، مدیر برند فرش بهشتی، شیوه حضور برند و مجموعه ها را در اینگونه رویدادها پراهمیت می شمارد و عنوان می کند:«شرکت های کوچک و بزرگ بسیاری در این رویداد حضور خواهند داشت و همگی فرش های تولیدی خود را ارائه خواهند کرد. اگرچه کیفیت محصول از اهمیت بالایی برخوردار است، اما در نهایت هر محصول با هر سطح کیفیتی، مخاطب مختص خودش را خواهد داشت.

برقراری تعامل کارآمد و شفاف با مخاطب مسئله اصلی است. در نتیجه در اینگونه رویدادها فقط حضور و ارائه محصول زمینه ساز پیشرفت و سبب حصول دستاورد نیست، بلکه شیوه حضور مشخص کننده دستاورد خواهد بود. حضور هدفمند با شناخت مخاطب، شیوه ارائه محصول و یکپارچگی اهداف، زمینه ساز برقراری تعامل کارآمد است. فرش بهشتی به واسطه نگاه نو و دوراندیش، بازدهی مطلوبی در این رویدادها دارد و تجربیات درخشانی را ثبت می کند. امید است دموتکس خاورمیانه با بازگشت به دبی بتواند بازار سالم، مخاطبان مشتاق و رهبران خبره را بار دیگر کنار هم گردآورد.»

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×