اخبار فرش ماشینیاسلاید شو

فرماندار آران و بیدگل: دولت از شرکت‌های دانش بنیان حوزه فرش ماشینی حمایت می‌کند

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

فرماندار آران و بیدگل با تاکید بر حمایت جدی دولت از ورود شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها به حوزه فرش ماشینی، قول مساعد معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این زمینه را مورد اشاره قرار داد.

اسماعیل بایبوردی عصر دوشنبه در حاشیه بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان از شهرک صنعتی هلال آران و بیدگل در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: سورنا ستاری در بازدید امروز از شرکت‌ها ضمن تحسین تلاش صنعتگران حوزه فرش ماشینی این شهرستان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبری فرزانه انقلاب، قول مساعدی در زمینه حمایت همه جانبه دولت از ورود شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ ها به حوزه فرش ماشینی دادند.

وی افزود: آران و بیدگل نقش مهمی در بخش صادرات غیرنفتی کشور بازی می‌کند و جمهوری اسلامی ایران سالانه نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار فرش ماشینی از این شهرستان به مقصد کشورهای خارجی صادرات دارد که در این راستا ورود صنایع دانش بنیان، شکوفایی بیشتر این حوزه را به همراه خواهد داشت.

فرماندار آران و بیدگل بیان کرد: این شهرستان برخوردار از افزون بر ۸۰۰ واحد کوچک و بزرگ که بیشتر آنها در صنعت فرش فعال بوده و زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم نزدیک به ۶۰ هزار نفر را فراهم کرده اند، با تولید سالانه بیش از ۵۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی، در رتبه نخست کشور و رتبه دوم تولید فرش ماشینی جهان پس از غازی عنتپ ترکیه قرار دارد.

وی با تاکید بر ضرورت راه اندازی واحدهای تحقیق و توسعه (R&D) در صنعت فرش ماشینی شهرستان آران و بیدگل گفت: راه اندازی این واحدهای پژوهش محور و آینده نگر نقش بسیار مهمی در پایداری کسب و کار و درآمد فعالان حوزه فرش ماشینی داشته و می‌تواند با کشف شاخه های جدیدی از دانش مرتبط با این صنعت، نیازهای روز بازارهای هدف را شناسایی کرده و پوشش دهند.

بایبوردی با ابراز امیدواری نسبت به توسعه افزون تر شهرستان آران و بیدگل در دوره خدمت دولت دوازدهم با رونق تولید و راه اندازی کسب و کارهای نوین مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه فرش ماشینی، از حمایت همه جانبه دولت از اجرای مهندسی معکوس تولید ماشین آلات این صنعت خبر داد و توجه ویژه به مهندسی معکوس ماشین آلات فرش ماشینی در راستای رفع نیاز صاحبان صنایع و کاهش وابستگی به خارج را خواستار شد.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

سورنا ستاری در کنار بازدید از شرکت ریسندگی، به دیدن موزه علم و فنا وری آران و بیدگل نیز رفت و قول مساعدی در زمینه کمک به تجهیز آن داد.

هم اکنون ۸۱۰ واحد صنعتی در آران و بیدگل، واقع در ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان، با ۱۷ هزار و ۱۰۰ نفر نیروی کار وجود دارد که ۵۱۰ واحد از این میان در زمینه تولید فرش ماشینی فعال هستند.

بهره برداری از نخستین مرکز رشد دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان در کاشان، بازدید از چند واحد تولیدی و شرکت دانش بنیان، دیدار با نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه کاشان و حضور در شورای اداری این شهرستان از دیگر برنامه های سفر یکروزه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان به نقاط شمالی استان اصفهان است.

[instagram-feed]

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا