اخبار نساجی

ماجرای ویلاهای ارزان‌قیمت در شمال کشور

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

این روزها به لطف اکثر صاحبان املاک ویلایی در شهرهای شمالی، آن دسته از متقاضیانی که آرزوی خرید ویلا را در سر دارند، راحت‌تر و همچنین سریع‌تر می‌توانند به رویای خود رنگ واقعیت ببخشند. در حال حاضر در برخی شهرهای شمالی کشور با حداقل 5 میلیون تومان پیش پرداخت می‌توان صاحب یک ویلا شد.

پرداخت رقمی‌ کمتر از 10 میلیون تومان به عنوان پیش‌پرداخت برای خرید یک دستگاه ویلا، تنها امتیاز در نظر گرفته شده برای خریداران نیست، چراکه مالکان همین ویلاها از اختصاص وام‌های چند ده میلیون تومانی با اقساط کوتاه یا بلند مدت به منظور کمک خرید خبر می‌دهند و حتی برخی از فروشنده‌ها تاکید می‌کنند که بازپرداخت وام‌ها، بدون بهره خواهد بود.

در همین حال برخی از بنگاهداران در شهرهای شمالی دراین باره گفتند: چنین فایل‌هایی در اکثر آژانس‌های املاک یافت می‌شود اما این دسته از مالکان از چنین ویلاهایی برای «تله» استفاده می‌کنند تا خریداران به خصوص تهرانی‌ها را به ادعای خودشان به محل مورد نظر بکشانند تا آنها بتوانند ویلاهایی را که از قیمت بالاتر و همچنین از کیفیت بهتری برخوردار هستند را برای فروش به متقاضی معرفی کنند. بنگاهداران در چنین مواقعی می‌گویند ویلای آگهی شده فروش رفته است!

حسنی، یکی از فعالان بازار مسکن در شهر چمستان (استان مازندران) تاکید کرد: در حال حاضر ویلاهایی که با کمک وام، اقساط و پیش پرداخت به بازار فروش عرضه می‌شوند، ویلاهای خاصی نیستند و هر دو نوع ویلاهای قولنامه‌ای و سنددار در این نوع فایل‌های فروش قرار دارند.

حسنی در ادامه خاطر نشان کرد: البته هم شرایط فروش خریداران را متعجب می‌کند و هم مبلغ کل فروش. به همین خاطر باید به این ضرب المثل توجه داشت که هر ارزانی بی‌دلیل نیست. زیرا معمولا این دسته از ویلاها معایبی دارند. برای مثال: کاربری زمین مسکونی نیست، ویلا چندسال ساخت است، امکانات ضروری همچون آب، برق یا گاز تکمیل نیست و مهم‌ترین مساله اینکه استحکام این ویلاها آن چنان قابل اطمینان نیست.

وی برای توضیح بیشتر اظهارات خود به یک ویلای فروشی اشاره کرد و گفت: ویلایی با 500 متر مربع زمین و 100 مترمربع بنا 28 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است و خریدار می‌تواند در ابتدا 5 میلیون تومان را به عنوان پیش پرداخت در اختیار فروشنده قرار دهد و ویلا را تحویل بگیرد و بعد از پرداخت مابقی مبلغ تعیین شده سند ویلا را به نام خود دریافت کند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

این بنگاهدار تصریح کرد: به طور کلی ویلاهای ارزان قیمتی که ارزش آنها به دلیل پایین بودن باعث تعجب می‌شود، به عنوان جایگاه مناسبی برای «سکونت دائم» پیشنهاد نمی‌شود و اغلب برای گذران تعطیلات کوتاه مدت کاربرد دارد.

در شهر نور مالکی اعلام کرده است: یک باغ ویلا 3خوابه با زمینی به متراژ 450 متر مربع و 120 متر مربع بنا به ارزش 30 میلیون تومان آماده واگذاری به خریدار است و اگر متقاضی به دلیل کاستی نقدینگی، قدرت خرید واحد مذکور را ندارد می‌تواند از شرایط ویژه فروش برخوردار شود؛ زیرا خریدار می‌تواند 10 میلیون تومان از 30 میلیون تومان را به عنوان پیش پرداخت به فروشنده پرداخت کند و مابقی مبلغ اعلام شده را به صورت اقساط بلند مدت تسویه حساب کند.

علاوه براین در چمستان 3 دستگاه ویلا با منظره جنگل که هر کدام از 950 متر زمین و 80 متر مربع بنا بهره‌مند هستند به بازار فروش پیشنهاد شده که قیمت کل هر یک از آنها 23 میلیون تومان تعیین شده است. طبق گفته مالک، سند این 3 ویلا منگوله دار است و با 5 میلیون تومان می‌توان آنها را پیش خرید کرد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 13 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن