اخبار فرش ماشینیاسلاید شونساجی و مردم

مشکلات مربوط به صنعت نساجی در سطح کشور پیگیری می‌شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه تمام توان برای حل مشکلات صنعت نساجی استان به‌کار می‌گیریم گفت: برای حفظ صنعت نساجی استان با اشتغال ۱۴ درصدی باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

به گزارش مجله نساحی کهن له نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، فتح‌الله حقیقی در شانزدهمین کارگروه اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به این که واحدهای تولیدی مشکل‌دار مورد بازرسی قرار گرفته‌اند اظهار داشت: مسائل استانی مورد بررسی قرار گرفته‌اند حتی مسائل واحدهای تولیدی کشوری استان نیز مورد پیگیری قرار گرفته و دیدارهایی نیز صورت گرفته است.

وی از ورود قریب‌الوقوع جهانگری معاون اول رئیس جمهور به استان خبر داد و گفت: برای حل مسائل واحدهای تولیدی با وزرا دیدارهایی داشته‌ام که در بخشی از آن‌ها موجب گشایش‌هایی شده است.

استاندار زنجان با بیان این که سمیناری در حضور ریاست جمهوری با استانداران انجام شده است اظهار کرد: مسائل در حوزه‌های متفاوت 5گانه مورد بررسی قرار گرفته است و کار به صورت کارشناسی شده است که در نهایت موجب در اختیار قرار گرفتن برخی از مسائل به استانداران شده است.

وی افزود: ما از همه بضاعت‌ها استفاده می‌کنیم و توان خود را در راه کمک به عرصه تولید و کل مشکلات آنها به‌کار می‌گیریم و به مدیران و مردم احترام می‌گذارم و اعتقاد داریم که باید احترام مدیران واحدهای تولیدی را حفظ کنیم.

حقیقی با بیان این که در دهه 80 اوضاع کشور در صنعت نساجی بهم ریخت اظهار کرد: فعالان این بخش از صنعت اقدام گام به گام برای هوشمندسازی نساجی در دنیا کرده‌اند و به مرور خط تولید را با تکنولوژی‌های جدید به روز کرده‌اند اما در دهه 80 در کشور واحدهای تولیدی بسیاری ایجاد شد که بدون برنامه سعی در بروزرسانی تمام دستگاه‌ها داشت که در نهایت با شکست آن‌ها روبه‌رو شد با توجه به ایجاد اشتغال 14 درصدی استان در صنعت نساجی باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام گیرد.

وی با تاکید این که در جلسات بعدی اقتصاد مقاومتی مدیران بخش تولید حضور داشته باشند، افزود: باید تمام مدیران با اطلاعات کامل در این جلسات حضور یابند تا کیفیت و خروجی مناسبی داشته باشد و این امر نیازمند اطلاع‌رسانی قبلی به مدیران است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

استاندار زنجان اظهار کرد: این جلسات باید همیشگی باشد ضمن این که باید جواب قاطع در رابطه با انجام یا عدم انجام امری گفته شود و مشکلات بخش خصوصی به مدیران صنف مربوطه انتقال یابد تا راه کارهای عملی ارائه شود.

وی با تاکید بر این که ما اصلا به فکر ایجاد کردن کارگروه و کمیته و اتاق فکر نیستم گفت: تاریخ مصرف این موارد تمام شده و باید هئیت اندیشه‌ورز در استان با حضور صاحب‌نظران بخش اقتصاد، سیاست، اجتماعی و نماینده تولیدکنندگان در استان تشکیل شود و مدیران با اطلاعات عملی در آن حضور داشته باشند.

حقیقی افزود: با حضور نماینده‌ای از واحدهای تولیدی که دارای علاقه، وقت و علم است در هیئت اندیشه‌ورز مشکلات این واحدهای تولیدی نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و چاره‌اندیشی برای آن انجام می‌گیرد.

استاندار زنجان تاکید کرد: باید مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی استان با اولویت‌بندی مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

وی با اشاره به این که نباید ضایعات کارخانجات استان از دسترس کارخانه‌های نیازمند این مواد در استان خارج شود اظهار کرد: برای ضایعات کارخانه از سطح کشور حتی کشورهای دیگر درخواست دارند این مواد در صورتی باید از استان خارج شود که نیاز داخل استان نباشد.

[instagram-feed]

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا