اخبار فرش ماشینیگالری ویدئو

تعدد نمایشگاه های فرش در آینده نتایج مثبتی برای این صنعت نخواهد داشت (ویدیو)

آقای حمیدرضا کتابچی مدیر صادرات شرکت فرش شاهکار آریایی

شرکت فرش شاهکار آریایی شامل محصولاتی مانند ۱۵۰۰ شانه، ۱۲۰۰شانه، فرش های ابریشمی و فرش های پشم و ابریشم تولید میکند. در دوسال اخیر هدف شرکت فرش شاهکار آریایی ارائه محصولات جدید با طرح و نقش های متنوع به بازار است. از یک سال گذشته در اکثر نمایشگاه ها حضور داشتیم و تا به الان بازخورد نسبتا خوبی از حضور در نمایشگاه ها دریافت کرده ایم.

مسئله ای که در برگزاری نمایشگاه وجود دارد این است که بهتر است قبل از برگزاری هماهنگی های لازم مانند زمان بندی و ساعت نمایشگاه با تولید کنندگان انجام شود. شرکت شاهکار آریایی از سال ۱۳۷۰ محصولات اکریلیک به بازار عرضه کرده است و در ۴ سال اخیر محصولی جدید با پالت و رنگ بندی متفاوت در زمینه فرش دستباف تولید کرده است. هدف شرکت حرکت به سمت فرش های دستباف گونه و محصولی متفاوت است و در حال حاضر در این مسیر حرکت خواهیم تا بتوانیم تنوع رنگ،طرح و کیفیت را داشته باشیم.

فرش پشم و ابریشم شرکت شاهکار آریایی امسال رونمایی شد و از استقبال بازار داخلی برخوردار شد و این محصول معادل فرش دستباف کرک و ابریشم است، این محصول در بازار داخلی ایران جای پیشرفت دارد. فرش تمام ابریشم شرکت شاهکار آریایی بیشتر مورد استقبال بازار خارجی قرار دارد،، هدف حضور ما در نمایشگاه ها معرفی محصولات به بازار غیر داخلی است.

تعدد نمایشگاه باعث چند دستگی بین برگزار کنندگان نمایشگاه شده است و این مسئله خوبی نیست. شرکت هایی که فقط تمرکزشان بر بازار داخلی است و به صادرات فکر نمیکنند در آینده نتیجه مثبتی برای آن ها نخواهد داشت، با توجه به وضعیت اقتصادی و کم شدن خریداران داخلی باید به مسئله صادرات پرداخت، با وجود سختی ها و تحریم ها این کار شدنی است.

از دولت انتظار میرود بخش تولید را حمایت کند تا بتوانیم در صادرات سهمی داشته باشیم. تولیدکنندگان ترک با داشتن هوش مالی و امکانات لازم توانسته اند بخشی از مارکت دنیا را در دست بگیرند و موفق باشند. در آینده باید به سمت فرش های شانه پایین با قیمت مناسب حرکت کرد و دست از رقابت در شانه های بالا برداشت.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×