اخبار نساجی

واکنش شدید رحیمی به توکلی و عسگر اولادی

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

 

به فاصله كمي از پيشنهاد احمد توكلي مبني بر احیای نظام توزیع كوپنی، معاون اول رييس‌جمهور ميزان كالاهاي ذخيره شده در كشور را كافي دانست و با اين اظهارنظر نسبت به ايده توكلي و چند تن ديگر از چهره هاي اقتصادي واكنش منفي نشان داد.

توكلي در مصاحبه با مهر گفته بود: «با توجه به دو برابر شدن ارزش ارز و کاهش شدید ارزش پول ملی باید دولت تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را تضمین کند و این امر نیز راهی جز ارائه کالاهای اساسی مثل برنج، گوشت، شیر و روغن به صورت کوپنی ندارد.»

وي با بیان اينكه بايد به سبد كالاهاي اساسي مردم يارانه تعلق گيرد، تصريح كرده بود: «تنها راه برای حفظ انقلاب و نظام و تامین امنیت غذایی مردم این است که اقلام اساسی مورد نیاز مردم به شکل کوپنی تامین شود.»

پيش از اين نيز اسد الله عسگراولادی در گفت‌و‌گو با يكي از نشريات هفتگي تنها راه جلوگيري از اقتصاد كوپني را اقتصاد مقاومتي خوانده بود.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

حجت الاسلام خاموشي، ريیس سازمان تبلیغات اسلامی هم در جمع اعضای هیات‌هاي مذهبی کشور با اشاره به وضع اقتصادی موجود خطاب به دولت گفته بود: «به داد مردم برسید، دولت کوپن برنج و روغن به مردم بدهد، باید دولت به وضعیت اقتصادی مردم در طبقات پایین رسیدگی کند.»

با اين وجود محمدرضا رحيمي درخصوص مطرح شدن موضوع فشار اقتصادی به مردم و لزوم ارائه کوپن کالاهای اساسی برای کاستن از این فشار گفت: «‌ما به اندازه کافی ارزاق و کالاهای اساسی در کشور ذخیره کرده‌ایم. بنده در سفر به استان خوزستان هم اعلام کردم که دولت حدود 20 میلیارد تومان برای تامین ارزاق مردم کنار گذاشته و نیاز به کوپنی شدن اجناس نیست.»

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا