اخبار نساجی

وزارت بازرگاني نمي‌تواند متولي خوبي براي تنظيم بازار باشد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

واگذاري ساماندهي تنظيم بازار به مرجع تخصصي آن كه سال‌ها مقفول مانده بود مي‌تواند بستري را فراهم كند تا ضمن آنكه توليدكنندگان با خيال راحت به توليد بپردازند بازار نيز با تناسب در عرضه و تقاضا مواجه شود.

ایلنا: دبير انجمن مرغ گوشتي كشور، واگذاري تنظيم بازار محصولات كشاورزي به وزارت جهاد كشاورزي را يك انقلاب بزرگ براي بازار محصولات كشاورزي توصيف كرد.
علي آذروش در گفت و گو با خبرنگار ايلنا، اظهار داشت: واگذاري ساماندهي تنظيم بازار به مرجع تخصصي آن كه سال‌ها مقفول مانده بود يعني وزارت جهاد كشاورزي مي‌تواند بستري را فراهم كند تا ضمن آنكه توليدكنندگان با خيال راحت به توليد بپردازند بازار نيز با تناسب در عرضه و تقاضا مواجه شود.

وي بيان داشت: بارها طي سال‌هاي گذشته تاكنون من و همكارانم بر اين عقيده بوده‌ايم كه توليد يك تخصص است و وزارت بازرگاني در امر بازار و توليد به خصوص محصولات كشاورزي فن و تخصص لازم را ندارد و همين امر باعث شده بود كه طي سال‌هاي گذشته تاكنون بازار محصولات كشاورزي از جمله نمونه بارز آن مرغ و تخم‌مرغ هميشه متلاطم و آشفته باشد.
آذروش به واردات يك ميليون و هشتصد و بيست هزار تن محصولات كشاورزي در سال گذشته اشاره كرد و گفت: اين ميزان واردات بيانگر آن است كه وزارت بازرگاني نمي‌تواند متولي خوبي براي تنظيم بازار و همچنين حامي توليدكننده باشد.
البته آذروش ابزارهاي لازم براي اين كار را يكي از ضروريات تنظيم بازار دانست و گفت: براي ايجاد يك بازار منظم و به سامان ابزارهاي زيربنايي لازم است كه تنها وزارت جهاد كشاورزي نمي‌تواند به تنهايي از عهده آنها برآيد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا