اخبار فرش ماشینی

پالاز … پوششی برای هر زندگی

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

گفتگوی اختصاصی مجله نساجی کهن با شرکت پالاز موکت

آقای مهیار ماشینچی از مدیران خوش فکر صنعت کفپوش و موکت در ایران میباشند که با تجربیات فراوان به رشد و ارتقای این صنعت در مجموعه محترم پالاز مشغول به فعالیت هستند.

پالاز موکت با استفاده از مدرن ترین ماشین آلات و ظرفیت یک میلیون متر مربع تولید در سال، عامل توسعه صنعت موکت در کشور شد. اولین طرح توسعه پالاز موکت در سال ۱۳۶۷ دستاوردی ویژه را رقم زد.

لطفا در ابتدا خلاصه ای از سیر تکامل شرکت پالاز موکت از تاسیس تا به حال بفرمایید؟

شروع مطالعات و پروژه ساخت کارخانه پالازموکت در سال 1353رقم خورد و در سال 1356 با هدف توليد انواع موکت هاي کات پايل و لوپ پايل با ظرفيت يک ميليون متر مربع در سال افتتاح گرديد. در سال 1367 اولين طرح توسعه پالاز و معرفي اولين موکت کات و لوپ برجسته به بازار صورت گرفت. سال 1376 موفق به بهره برداری از اولين واحد نخ بي سی اف و واحد تکميل نخ شديم و دو سال بعد توليد موکت هاي لوپ پايل درشت بافت و همچنین موکت هاي لوپ پايل با نخ ترکيبي از اکریلیک و طرح تکميلي واحد بافت انجام پذيرفت.

سال 1383 بزرگترين طرح توسعه از بدو تاسيس با راه اندازي خطوط کامل توليد نخ پلي آميد و راه اندازي اولين خط چاپ موکت با روش کروموجت در ايران قدمي ديگر بسوي نوآوري برداشته شد.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

سال 1394 نيز با افزودن پيشرفته ترين ماشين آلات بافت گوني و نمد گامي ديگر در خودکفايي مجموعه برداشته شد. در سال 1396 خريد و تجهيز خط SPC نيز آغاز گرديد و هم اکنون اين محصول نيز با بهترين کيفيت تایید شده اروپا در داخل عرضه مي گردد.

لطفا توضيح بيشتري در مورد محصول جديدتان (SPC) بفرماييد

SPC محصول جديدي براي کف مي باشد. شباهت ظاهري با لمينيت دارد و بعضي از معايب آن برطرف شده است.

اين محصول ترکيبي از پودرسنگ و PVC مي باشد و به همين دليل ضد آب بوده و در برابر اجسام سنگين بسيار مقاوم است. عاري از فرمالدئید و عايق صوتي مناسبي نيز مي باشد، ضمنا” اين محصول قابل بازيافت بوده و مجددا” به چرخه توليد بر ميگردد که اين موضوع کمک بزرگي به سلامت محيط زيست مي کند.

صنعت توليد SPC بسيار جديد و نوپا مي باشد و شرکت پالاز نيز مفتخر است براي اولين بار در خاورميانه توليد و عرضه اين محصول را آغاز نموده است.

کارخانه-پالاز-موکت
کارخانه-پالاز-موکت

پالاز موکت چه محصولاتي را به بازار عرضه ميکند؟

محصولاتي که شرکت پالاز عرضه مي کند را مي توان به دو دسته تقسيم کرد. محصولاتي شامل نخ بی سی اف (پلي پروپيلين و پلي آميد)، مستربيچ، گوني بافت ،لايي،TPE، SPC و موکت تافتينگ که تماما در کارخانه پالاز موکت توليد مي شود. همچنين بخش بازرگاني شرکت پالاز جهت تکميل سبد کالايي نمايندگان خود اقدام به تامین کاغذ ديواري و لمينيت نيز نموده است.

چرا قيمت محصولات بسيار بالا است؟ چند درصد مواد مصرفي شما وارداتي است؟

قيمت های محصولات ما با توجه به هزينه هاي جاري و قيمت مواد اوليه اصلا بالا نيست و در مقايسه با ديگر محصولات کف هنوز قيمت مناسبي دارد.

پالاز موکت نمایشگاه
پالاز موکت نمایشگاه

در صحبت های خود به جاي پالاز موکت از شرکت پالاز نام بردید. آیا این دو نام متفاوت هستند؟

پروژه باز تعريف برند پالاز موکت در اواسط سال 1392 با اضافه شدن متنوع ترين گروه محصولات لمينيت و کاغذ ديواري از بهترين توليدکنندگان اروپايي، شکل گرفت و کلمه موکت براي هميشه از نام پالاز حذف گرديد و در همين سال روش هاي نوين برندينگ و بازاريابي پيشرفته جهت تغيير ذهن مخاطبين و مصرف کنندگان از تک محصولي بودن صورت گرفت. در اين راستا پالاز با راه اندازي فروشگاه هاي متحد الشکل و يکپارچه (خانه پالاز) اين فرصت را براي همکاران و مصرف کنندگان فراهم نموده تا در محيطي آرام و دلنشين از محصولات متنوع پالاز دیدن و لذت خريدي آسان را تجربه کنند.

صنعت موکت هاي نمدي و تافتينگ درايران را چگونه ارزيابي مي کنيد؟و چه پتانسيل هايي در اين بخش از صنعت در عرصه توليد وجود دارد؟
صنعت موکت با توجه به نوع فرهنگ ما در کل رضایت بخش است، زيرا هنوز در بسياري از مناطق ايران از موکت و فرش براي مفروش کردن کف منازل استفاده می کنند و اما در خصوص موکتهاي نمدي، وضعيت به اين صورت است که چند سال قبل زمانيکه قدرت خريد مردم بالا رفته بود تمايل به خريد اين نوع موکت بسيار کاهش پيدا کرده بود به شکلي که تعدادي از توليدکنندگان موکتهاي نمدي در جهت توليد موکت تافتينگ سرمايه گذاري کردند چون آینده موکت نمدی را خوب نمي ديدند. ولي متاسفانه با شروع تحريم هاي جديد و تورم سرسام آور و کاهش قدرت خريد، بازار موکت هاي نمدی جان تازه اي گرفت و به ناچار اقشار ضعيف جامعه به سمت خريد اين نوع موکت ها گرايش پيدا کردند.

در مجموع آينده اين صنعت در اختيآر موکتهاي تافتينگ خواهد بود. با توجه به سرمايه گذاري هاي انجام شده طي چند سال اخير در زمينه توليد موکتهاي تافتينگ پتانسيل اين صنعت رو به رشد مي باشد.

داستان موفقيت پالاز موکت بر چه پايه هايي استوار است؟چقدر از موفقيت هاي شما به دليل تحقيق و توسعه و ارائه محصولات نوآورانه است؟

موفقيت شرکت پالاز بر پايه صداقت و حفظ کيفيت در طول سال ها فعاليت مستمر مي باشد.هميشه سعي کرده ايم حرفمان با عمل مان يکي باشد و اين مهمترين سرمايه هر شرکت است و اينجاست که مردم اعتماد مي کنند و وفاداري خودشان را نشان مي دهند.
شرکت پالاز موکت در صنعت موکت تافتينگ هميشه در زمينه نوآوري پيش قدم بوده و تا جائيکه شرايط فراهم باشد،جديدترين ماشين آلات را براي توليد محصولات متنوع وارد و استفاده مي نمايد.

 

معرفی پروسه تافتینگ دستی و روبات های فرش باف

فرم ثبت نام سریع

جهت دریافت آخرین اخبار و رویدادهای نساجی و فرش ماشینی ایران و جهان در فرم زیر ثبت نام کنید

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا