اخبار فرش ماشینی

پاور هیت ست راه حل مناسب برای انواع نخ‌ فرش ماشینی

Power-Heat-Set GmbH

مشخصات نخ فرش با کیفیت چیست؟

مصاحبه اختصاصی مجله نساجی کهن با مدیر عامل شرکت  Power-Heat-Set GmbH

آقای Marcus Köhler

لطفا از شرکت power heat set، تاریخچه و داستان موفقیت آن برایمان بگویید.

شرکت آلمانی Power-Heat-Set GmbH ماشین آلات و اجزای لازم برای نخ فرش را تأمین می‌کند. تمام تجهیزات Power-Heat-Set توسط تکنسین‌های ماهر در Töging آلمان تولید می‌شوند. یک تیم مکانیک و تکنسین در سراسر دنیا برای نصب و خدمات این شرکت در دسترس است.

شرکت‌های آمریکایی تابع این هلدینگ در دالتون و جورجیا همراه با نمایندگی‌های فروش و نمایندگانی از سراسر جهان، پاسخ سریع به نیازهای مشتریان را تضمین می‌کنند. بخش تحقیق و توسعه Power-Heat-Set در Töging به طور مداوم بر روی بهینه سازی محصولات کار می‌کند تا ماشین‌ها را به سطح بالاتری ارتقا دهد.

این تیم بر روی ایجاد مزایایی برای مشتریان از نظر کیفیت، توانایی اجرا، بهره وری و صرفه جویی در انرژی متمرکز است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

 Power-Heat-Set GmbH
Power-Heat-Set GmbH

لطفا از محدوده ماشین آلاتی که به صنعت فرش و کفپوش ارائه می‌دهید، برایمان بگویید.

Power-Heat-Set در حال حاضر دو نوع دستگاه مختلف به نام‌های GVA و HiPerSet را ارائه می‌دهد. هر دستگاه در اندازه‌های مختلف موجود است. GVA بهترین انعطاف پذیری و عملکرد بالا را برای نخ فرش هیت ست با حداکثر ۹۶ سر نخ ارائه می‌دهد.

به دلیل پیکربندی ۶ کاناله آن در لات‌های کم در نوارهای مختلف، حتی می‌توان رنگ‌های مختلف نخ یا همان ست مستقیم و فریز را به طور همزمان اجرا کرد. HiPerSet تنها از یک کانال برای هیت ست کردن نخ با بخار بسیار گرم استفاده می‌کند. حداکثر ۸۴ سر نخ به طور همزمان در آن قابل پردازش است.

هر دو سیستم GVA و HiPerSet، با بخار بسیار گرم تحت فشار اتمسفری کار می‌کنند. با حذف انسداد جریان هوا، حجم زیادی از گردش آب و هوا با فشرده سازی نسبتاً زیاد به دست می‌آید که اجازه می‌دهد نخ‌ها به طور سریع و کامل تا دمای مورد نیاز گرم شوند. این جریان بهتر هوا باعث می‌شود که نخ مدت کمتری در دستگاه قرار گیرد.

 Power-Heat-Set GmbH
Power-Heat-Set GmbH دستگاه هیت ست نخ فرش

خاورمیانه (شامل ترکیه) و آفریقا بازار مهمی برای تولید فرش و کفپوش است، صنعت فرش را در این منطقه چگونه ارزیابی می‌کنید؟ چند درصد از صادرات شما به این منطقه انجام می‌شود؟ لطفا درباره مقصد صادرات خود بیشتر بگویید.

Power-Heat-Set صنعت فرش و نخ فرش را در سراسر جهان تأمین می‌کند. خاورمیانه یکی از مهم‌ترین بازارهای ماست و سهم قابل توجهی از صادرات کلی ما را شامل می‌شود. طبق تجربه ما، این منطقه مملو از نوآوری و محصولات با کیفیت بالا در صنعت فرش و نخ فرش است و بنابراین ما حداکثر توجه خود را به نیازها و درخواست‌های مشتریان خود در خاورمیانه نشان می‌دهیم.

علاوه بر خاورمیانه، ما تقریباً در همه قاره‌ها (به غیر از قطب جنوب) به طور منظم در حال ارائه خدمات به مشتریان هستیم و در تلاش هستیم تا روزانه مشتریان خود را افزایش دهیم.

شما بیش از ۴۰ سال است که در بخش نخ فرش فعال هستید، مشخصات نخ فرش با کیفیت چیست؟

این سوال بسیار خوبی است، البته پاسخ ساده‌ای ندارد. مشخصات نخ فرش با کیفیت همیشه مطابق با آنچه است که مشتری نیاز دارد و ما نیز موظف به امکان پذیری تولید آن هستیم. بازارها تحت تأثیر جنبه‌های مختلفی مانند ترند و مد، کاربرد نخ/فرش، نوآوری در مواد و فناوری، در دسترس بودن مواد اولیه، هزینه مواد اولیه، هزینه تولید و غیره قرار دارند. اصولاً مشخصات نخ فرش خوب توسط مشتریان تعریف می‌شود. طبیعتاً، آنچه امروزه مشخصات خوبی در نظر گرفته می‌شود، ممکن است طی چند هفته تغییر کند.

 Power-Heat-Set GmbH
Power-Heat-Set GmbH

پس از شیوع ویروس کرونا و در سال ۲۰۲۱، سرمایه گذاری‌های جدید در بخش نخ‌ فرش را چگونه پیش بینی می‌کنید؟ سال گذشته و تأثیر همه گیری چگونه بود؟

بیماری همه گیر Covid-19 چالش سال گذشته بود. ما مطمئناً به دلیل تعطیل شدن کارخانه‌ها، کاهش تولید، کارکنان قرنطینه‌ شده، محدودیت‌های حمل و نقل، در دسترس بودن مواد اولیه و غیره، مدتی را دور از مشتریان خود سپری کردیم.

اما در مجموع و با توجه به وضعیت جهان، از شرایط خود در سال ۲۰۲۰ راضی هستیم. ما امسال را به خوبی پشت سر گذاشتیم و این فرصت را داشتیم که با برخی از مشتریانمان چند پروژه خوب را به سرانجام برسانیم.

به نظر ما، سال ۲۰۲۱ فرصت‌های زیادی را در اختیار ما قرار می‌دهد. در حال حاضر در ماه‌های آخر سال ۲۰۲۰ و تاکنون فعالیت‌های صنعتی ما در سراسر جهان و شاید بیشتر در خاورمیانه، افزایش قابل توجهی داشته است.

پروژه‌های زیادی وجود دارد و به نظر می‌رسد این صنعت در تلاش است تا از محدودیت‌های Covid-19 خلاص شود و به قدرت قبلی خود بازگردد یا حتی بهتر از آن عمل کند. بدیهی است که برخی سرمایه گذاری‌ها نا تمام باقی مانده‌اند و ما همه تلاش خود را می‌کنیم تا به مشتریان و شرکای خود تجهیزات و پشتیبانی مورد نیازشان را ارائه دهیم.

COVID 19 به ما نشان می‌دهد که باید بیشتر به پایداری و محصولات سبز اعتماد کنیم، چگونه می‌توان پایداری را در صنعت نساجی و فرش بهبود بخشید؟ سیاست پایداری مجموعه شما چیست؟

حق با شماست. “پایداری” یک کلمه کلیدی برای ما بوده است، اما همه گیری Covid-19 به همه ما نشان داده است که چقدر به عوامل خارجی وابسته هستیم. سیاست پایداری Power-Heat-Set چندین حوزه را تحت تأثیر قرار داده است، هم از نظر داخلی و هم از نظر خارجی.

در داخل سازمان، ما محصولات و امکانات خود را به صورت کم مصرف ارائه می‌دهیم. به عنوان مثال، ساختمان‌های خود را با فتووالتیک پوشانده‌ایم و در حدود ۷۵٪ از انرژی مورد استفاده خود را تولید می‌کنیم.

 Power-Heat-Set GmbH

همچنین، وقتی صحبت از طراحی محصولات و تجهیزات ما می‌شود، “پایداری” همیشه ذهن ما را درگیر می‌کند. ما سعی می‌کنیم تا جایی که امکان دارد از مواد پایدار استفاده کنیم و تجهیزات خود را طوری طراحی کنیم که برای دهه‌ها دوام داشته باشند. مشتریان ما انتظار مهندسی و کیفیت آلمانی را دارند و این همان چیزی است که آنها دریافت می‌کنند.

بهترین شواهد برای این امر این است که امروزه مشتریان ما هنوز از دستگاه‌هایی استفاده می‌کنند که ۲۰ سال پیش ساخته و نصب شده‌اند و هنوز به آنها امکان تولید نخ‌های با کیفیت را می‌دهند.

موضوع بسیار مهم دیگر بهره‌وری انرژی در تجهیزات ماست. در طول سال‌ها، تیم تحقیق و توسعه ما با موفقیت بر روی کاهش میزان انرژی مصرفی تجهیزات ما کار کرده است. اگر تجهیزات Power-Heat-Set مربوط به ۲۰ سال پیش را با تجهیزات پیشرفته امروز مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که مصرف انرژی به میزان قابل توجهی به حداقل رسیده است.

طبق نظر برخی از مشتریان، آنها در برخی موارد قادر به کاهش مصرف انرژی خود حتی تا ۷۰-۸۰٪ بوده‌اند. این امر نه تنها به مشتریان ما در پس انداز سرمایه‌شان کمک می‌کند، بلکه به وضوح به محیط زیست نیز کمک می‌کند.

مورد بسیار مهم دیگر، طراحی ماشین آلات و فناوری ما به منظور تولید “مواد پایدار” است. صنعت نخ و فرش در تلاش است تا با ابداع محصولاتی (نخ) با ضریب پایداری بالا، سبزتر و پایدارتر شود، به عنوان مثال نخ بازیافتی یا نخ ساخته شده از منابع آلی و تجدیدپذیر.

این مسئله بسیار مهمی برای ما است و ما با موفقیت در حال کار با برخی از مشتریان خود هستیم که تولید چنین نخ‌هایی را بر روی تجهیزات خود انجام دهیم. فرقی نمی‌کند که مواد اولیه برای این کار بطری‌های PET بازیافتی، نخ فرش بازیافتی یا نخ ساخته شده از الیاف آلی باشد، ما سعی می‌کنیم اقدامات لازم برای دستیابی به حداکثر کیفیت نخ را انجام دهیم.
اینها فقط چند نمونه از پروژه‌های پایداری در مجموعه Power-Heat-Set است و پایداری یک راهنمای اصلی در کارهای روزمره ما است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

‫۳ دیدگاه ها

  1. سلام وقت بخیر . آیا شما اطلاعاتی در مورد تولید نخ بازالت و الیاف بازالت لطفا سازنده خط تولید ارسال بفرمائید.
    با تشکر .

  2. با سلام لطفا در مورد فریز کردن نخ های مورد استفاده در صنعت فرش و ماشین آلات مربوط به آن راهنمایی بفرمایید سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×