اخبار نساجی

پیشنهاد ۱+۵ برای برگزاری دور بعدی مذاکرات با ایران در نیمه دسامبر

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

پیشنهاد ۱+۵ برای برگزاری دور بعدی مذاکرات با ایران در نیمه دسامبر

منایع دیپلماتیک غربی از پیشنهاد 1+5 به ایران برای برگزاری نشست دیگری تا نیمه‌های دسامبر [قبل از پایان آذر] در استانبول خبر دادند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابع دیپلماتیکی اعلام کردند کشورهای 1+5 در حال فراهم کردن پیشنهاد برگزاری نشست دیگری با تهران در نیمه نخست دسامبر [قبل از پایان آذر] در استانبول هستند.

یکی از دیپلمات‌های ارشد گفت پس از نشست روز چهارشنبه نمایندگان کشورهای 1+5 در بروکسل برای بررسی آخرین تحولات، آمریکا خواستار اقدام سریعی شده است.

وی گفت: ما قصد داریم تا در دو هفته نخست دسامبر با ایران بر سر یک میز بشینیم و در صورتی که ایرانی‌ها بپذیرند، این نشست در استانبول برگزار خواهد شد.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

نماینده دیگری از یکی از کشورهای شش گانه طرف گفت‌وگو با ایران نیز این موضوع را تایید کرد.

پس از نشست بروکسل که اولین نشست پس از انتخاب مجدد باراک اوباما به عنوان رئیس جمهور آمریکا بود، «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و کسی که نماینده 1+5 در گفت‌وگوها با ایران به شمار می‌آید، گفت این گروه خواستار گفت‌وگو با ایران در سریعترین وقت ممکن است.

از سوی دیگر، «ویکتوریا نولاند» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت واشنگتن در انتظار نتایج ارتباط آتی اشتون با «سعید جلیلی» مذاکره کننده ایرانی است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا