اخبار فرش ماشینی

چشم انداز قیمت پنبه در سال 2022

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

کارشناسان پنبه انتظار دارند تقاضای جهانی به بالاترین حد خود برسد

قیمت پنبه در سال جاری با فشارهای افزایشی و نزولی مواجه است که در نتیجه پیش بینی احتیاطی شورای ملی پنبه (NCC) ایجاد شده است.

در نشست سالانه NCC در 13 فوریه، اقتصاددانان این سازمان عوامل کلیدی را که انتظار می رود بر قیمت ها در سال جاری تأثیر بگذارند، تشریح کردند. نیروهایی که انتظار می رود قیمت ها را بالاتر ببرند شامل افزایش قیمت کالاها و نهاده ها، ترازنامه سخت تر ایالات متحده، اختلالات زنجیره تامین، جریان پولی سفته بازانه و تقاضای قوی است.

با این حال، محدودیت‌های اضافی مربوط به همه‌گیری کووید-۱۹، کاهش سرعت فعالیت اقتصادی جهانی و قیمت‌های پایین الیاف مصنوعی می‌تواند فشار نزولی بر قیمت پنبه در سال ۲۰۲۲ وارد کند.

دکتر جودی کامپیچ، معاون اقتصاد و تحلیل سیاست NCC، گفت که تخمین زده می‌شود تولید جهانی در سال 2022 به 122.6 میلیون افزایش یابد که دلیل آن سطح زیر کشت بیشتر است. پیش‌بینی می‌شود که  جهانی برای سال 2022 به 125.9 میلیون عدل افزایش یابد، که نشان‌دهنده بالاترین میزان تقاضا برای پنبه است. با افزایش مصرف در کشورهای واردکننده کلیدی، پیش بینی می شود تجارت جهانی به 48.3 میلیون عدل افزایش یابد.

صادرات ایالات متحده برای سال بازاریابی 2021 در حال حاضر 13.8 میلیون عدل برآورد شده است که 950 هزار عدل کمتر از برآورد USDA در فوریه 2022 است. در حالی که فروش و صادرات ایالات متحده در سال بازاریابی 2021 بسیار قوی بوده است، محموله های هفتگی نسبت به سرعت متوسط ​​پنج ساله بسیار عقب تر است. علاوه بر اختلالات و تاخیرهای ناشی از مسائل حمل و نقل، محموله های پنبه در ماه های اولیه سال بازاریابی 2021 از کمبود عرضه  رنج می برد.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

تا 3 فوریه، کل تعهدات به 13.0 میلیون عدل رسید در حالی که 4.5 میلیون عدل ارسال شده بود. محموله های فعلی 3.2 میلیون عدل کمتر از سال گذشته و 1.1 میلیون عدل کمتر از میانگین پنج ساله است. برای رسیدن به 13.8 میلیون عدل در 31 جولای، محموله های هفتگی باید به طور متوسط ​​​​370 هزار عدل برسد که کمی بالاتر از میانگین سرعت پنج ساله است.

با صادرات کمتر برای سال زراعی 2021، پیش بینی می شود که ذخایر نهایی ایالات متحده به 4.4 میلیون عدل یا 1.2 میلیون عدل بیشتر از سال قبل افزایش یابد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا