اخبار نساجی

سید علی دیانت: کاشان آماده سرمایه‌گذاری مشترک در تأمین مواد اولیه الیاف اکرولیک است

نائب رئیس اتاق بازرگانی کاشان در دیدار با هیئت بازرگانی و اقتصادی اسلواکی که در سالن جلسات شهرداری کاشان با حضور شهردار، معاون وزیر اقتصاد اسلواکی، سفیر اسلواکی و کاردار بازرگانی و اقتصادی سفارت برگزار شد گفت: کاشان شهر تاریخی با قدمت هفت هزار ساله است. در تایید این ادعا همین بس که در کاوش‌های سیلک لوحی به ابعاد ۲۰ در ۷ سانتی متر پیدا شده که هم اکنون در موزه لوور پاریس نگهداری می‌شود و به اعتراف کارشناسان اولین لوحی است که بشر قلم به دست گرفته و متنی نوشته شده است.

سیدعلی دیانت در خصوص ظرفیت‌های صنعتی و اقتصادی به موارد مختلف اشاره و یادآور شد: البته شهرت منطقه کاشان تولید فرش دستباف و فرش ماشینی است و بیش از ۱۸۰۰ کارخانه با تکنولوژی روز دنیا در منطقه کاشان در حال فعالیت است. تولید فرش ماشینی کشور سالان بیش از ۱۰۰ میلیون مترمربع است که ۸۰ درصد متعلق به شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل است.
وی یادآور شد: محصولات فرش ماشینی ایران علاوه بر بازار داخلی به کشورهای جهان اعم از شرق و غرب و کشورهای عربی صادر می‌شود و حتی کشور چین نیز پذیرای محصولات فرش دستباف و ماشینی ایران است.

دیانت تأکید کرد: اتاق بازرگانی کاشان آماده همکاری‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری مشترک در تأمین نیازهای صنعت نساجی و فرش ماشینی به خصوص مواد اولیه الیاف اکرولیک AN است که کارخانه الیاف اکرولیک در اصفهان مستقر است ولی نیازمند ماده اولیه AN است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×