اخبار فرش ماشینی

گزارش آمار واردات و صادرات نساجی کل کشور طی سال 1394

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

گزارش آمار واردات و صادرات کل کشور طی سال 1394

براساس اعلام دفتر مطالعات آماری و راهبردی انجمن صنایع نساجی مطابق با آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران طی سال 1394، کل صادرات صنایع نساجی کشور با احتساب رنگ، ماشین آلات و فرش دستباف بالغ بر 7/935 میلیون دلار بوده که در مقایسه با سال گذشته افت 8 درصدی داشته است. صادرات محصولات صنایع نساجی بدون احتساب رنگ، ماشین‌آلات و فرش دستباف طی سال 94 برابر با 9/615 میلیون دلار بوده که در مقایسه با سال 93 افت 7 درصدی داشته است.

کفپوش با صادرات 8/294 میلیون دلار صدرنشین صادرات محصولات نساجی بوده بطوریکه در مقایسه با صادرات این محصول در سال 93 رشد 1درصدی داشته است.

براساس این گزارش عمده ترین اقلام صادراتی پس از کفپوشهای نساجی طی سال گذشته از نظر ارزش به ترتیب عبارتند از : انواع الیاف به ارزش 6/55 میلیون دلار، انواع نخ به ارزش4/48 میلیون دلار و پس از آن پوشاک با اختلاف اندکی به ارزش 2/48 میلیون دلار و سپس پارچه به ارزش 9/34 میلیون دلار در رتبه های بعدی قرار دارند.

براساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران طی سال 1394 کل واردات نساجی کشور با احتساب ماشین‌آلات و رنگ با افت 25 درصدی نسبت به سال گذشته به رقم 570/1 میلیارد دلار رسیده است. واردات صنایع نساجی کشور بدون احتساب رنگ و ماشین آلات، در این مدت بالغ بر 151/1 میلیون دلار بوده که در مقایسه با سال گذشته 21 درصد افت داشته است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

در سال 94 واردات انواع الیاف بالغ بر 2/325 میلیون دلار بوده که در مقایسه با واردات سایر محصولات نساجی در رتبه نخست قرار گرفته است. پس از آن واردات پارچه به ارزش 295 میلیون دلار در رتبه بعدی قرار دارد. واردات پارچه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افت 19 درصدی داشته است. واردات نخ به ارزش 268 میلیون دلار پس از الیاف و پارچه بیشترین واردات را در میان محصولات نساجی داشته است. اما مقدار آن نسبت به سال 93 افت 18 درصدی داشته است.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن