اخبار نساجی

توافق بانک مرکزی با صرافان مجاز برای پوشش تقاضاهای خرد خدماتی

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

توافق بانک مرکزی با صرافان مجاز برای پوشش تقاضاهای خرد خدماتی

تهران – وزیر صنعت، معدن و تجارت از توافق جدید بانک مرکزی با صرافان مجاز برای پوشش تقاضاهای خرد ارزی نیازهای خدماتی خبر داد و گفت: بر این اساس به برخی نیازهای اسکناسی مشتریان خرد همچون مسافران، دانشجویان طبق قاعده ای جدید و با ارز ارزان تر از بازار آزاد پاسخ داده می شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا،ˈ مهدی غضنفریˈ گفت: تصمیم اخیر بانک مرکزی و صرافان که امیدواریم تا پایان هفته جاری اجرایی شود، بسیار خوب بوده و قطعا می تواند بخشی از نیازهای خرد را که در تقاضای بازار نیز تاثیرگذار است ، پاسخگو باشد.

** توسعه فضاهای جدید در مرکز مبادلات ارزی

وزیر صنعت، معدن و تجارت این سخنان را در حاشیه بازدید از 2 طبقه بازسازی شده ساختمان مرکز مبادلات ارزی برای پاسخگویی به پرسش های مراجعه کنندگان و همچنین استقرار نمایندگان بانک های عامل ، اظهار داشت و افزود: صرافان مجاز و معتبر برای تامین نیازهای خرد ( این میزان از نظر تعداد زیاد است ، اما از جهت رقم چندان بالا نیست ) ارز را با قیمتی حول و حوش مرکز مبادلات ارزی که هر روز بانک مرکزی اعلام می کند ، عرضه خواهند کرد.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

غضنفری افزود: این شیوه به نوعی خرید و فروش های ارز توسط مردم یا بانک های عامل را در مقادیر کمی که مربوط به خدمات است و به واردات ارتباطی ندارد ، رسمیت می بخشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)، وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مرکز مبادلات ارزی با استقبال خوب تولیدکنندگان و واردکنندگان مواد اولیه مواجه شده است ، افزود: از ابتدای راه اندازی مرکز هر روز شاهد مراجعه افراد بیشتری از فعالان اقتصادی هستیم و به این دلیل توسعه مکانی در فضای مرکز را انجام دادیم و ارایه سرویس های جدید را آغاز کرده ایم .

** تعداد بانک های عامل مستقر در مرکزمبادلات به رقم 12 رسید

غضنفری افزود: تعداد بانک های عامل در مرکز مبادلات ارزی از 2 بانک (ملت و کشاورزی )به 12 بانک در روز دوشنبه دهم مهرماه رسید و این بانک ها به نمایندگی از مشتریان متقاضی واردات ، در محل مرکز مبادلات ارزی مستقر شده اند.

وی با اشاره براینکه براساس تصمیم قبلی مقرر شد، متقاضیان از مراجعه مستقیم به مرکز خودداری کنند ، افزود: افراد دارای برگه معتبر ثبت سفارش می توانند با مراجعه به شعب بانک های مختلف کار تخصیص ارز را در مرکز مبادلات ارزی دنبال کنند.

** حجم مبادلات ارزی از250 میلیون دلار عبور کرد

غضنفری سپس گفت : خوشبختانه اقدام مناسب راه اندازی مرکز مبادله ارزی که نتیجه تصمیم کارگروه مشترک دولت و مجلس بود ، موجب شده تا روز به روز بر حجم مبادله افزوده شود و عرضه ارز در این مرکز تا دو روز گذشته به 180 میلیون دلار رسید و حجم آن در روز گذشته تا قبل از پایان عرضه 70 میلیون دلار بود.

** تخصیص ارز به اولویت های 6 و 7 در آینده ای نزدیک

وی ادامه داد: انتظار می رود علاوه بر افزایش تعداد بانک های عامل به محض اینکه اولویت های 3 تا 5 واردات به نقطه قابل قبولی برسد ، به سراغ اولویت های 6 و 7 از گروه 10 گانه کالاهای وارداتی ، برویم .

وزیر صنعت ، معدن و تجارت ابراز امیدواری کرد با توجه به تلاش های بسیار برای پاسخ دهی به نیازهای واردکنندگان ،افزایش خدمات جدید و اضافه شدن خدمات دیگر در آینده ای نزدیک بزودی در میزان تقاضای ارز تعادل ایجاد شود .

به گزارش ایرنا، وی در گفت و گویی این توضیح را داد که هنوز ارز بانک مرکزی درمرکز مبادلات استفاده نشده و ارز بهره گیری شده مربوط به بخش منابع نفتی و درآمدهای صندوق توسعه ملی است.

** انجام تشکیل بیش ازیک میلیون بازرسی از ابتدای سال

وزیر صنعت ، معدن و تجارت از انجام یک میلیون بازرسی از ابتدای سال جاری تاکنون خبرداد و گفت: از این میزان تعداد زیادی پرونده تخلف تشکیل شده است .

وی با بیان اینکه میزان بازرسی ها درسال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، افزود: این میزان بسیار بیشتر از بازرسی های قبل بوده ، البته باید سرچشمه که همان قیمت ارز است ، مدیریت شود .

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا