اخبار نساجی

دلارهـای نفتی را به زخـم تولید بزنید

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

دلارهـای نفتی را به زخـم تولید بزنید

انتظار جامعه كارگری این است كه دلارهای نفتی به جای آنكه صرف واردات شود به زخم تولید زده و گره كور كارخانجات تولیدی باز شود.

هادی ابوی ـ سخنگوی كانون عالی انجمنهای صنفی كارگران سراسر كشور ـ با بیان این مطلب گفت: كارگران نمونه‌ بارز اقتصاد مقاومتی هستند و در شرایطی كه كشور در تحریم قرار دارد و بعضا تاخیر در پرداخت دستمزد‌ها و معوقات مشاهده می‌شود، مقاومت اقتصادی آنها ارزشمند است.

وی یكی از مشخصه‌های بارز اقتصاد مقاومتی را كاهش وابستگی به درآمد‌های نفتی عنوان كرد و گفت: توقع ما از مسئولان كشور این است كه بر روی درآمد‌های حاصل از فروش نفت در داخل كشور سرمایه‌گذاری كنند و درآمد‌ها و دلار‌های نفتی را حداقل به زخم تولید بزنند.

ابوی در عین حال با اشاره به مشكلات موجود در بسیاری از كارخانجات تولیدی گفت: در حال حاضر نقدینگی بزرگ‌ترین مشكل بنگاهها و كارخانجات تولیدی است ولی می‌توان با تزریق نقدینگی گره‌‌های كوچك آنها را باز كرد.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

سخنگوی كانون عالی انجمنهای صنفی كارگران سراسر كشور افزود: متاسفانه از تحریم‌های خارجی برای خود یك غول بزرگ ساخته‌ایم، در حالی كه باید از این تهدید‌ها به عنوان یك فرصت استفاده كرد و تولید ملی و داخلی را رونق بخشید.

وی خاطر نشان كرد: چرا كشوری كه 30 سال وارد‌كننده مواد اولیه بوده و برای راه افتادن چرخ خودروی داخلی‌اش قطعه خودرو وارد كرده نباید به سمت خودكفایی برود؟

ابوی متذكر شد: 30 سال است كه با تحریم‌های خارجی دست و پنجه نرم می كنیم و تا این لحظه‌ خللی در اراده مردم به وجود نیامده است بعد از این هم نخواهد آمد به شرط آنكه تصمیم‌گیری‌های مسئولان با نگاه كارشناسی به مسایل اقتصادی همراه باشد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا