اخبار فرش ماشینی

رقابت نابرابر صنعت نساجی ایران و تركیه

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

نائب رئیس هیات‌مدیره انجمن صنایع نساجی از رقابت نابرابر نساجان ایران و ترکیه خبرداد و گفت: نرخ بهره‌بانکی پایین، حق بیمه کمتر از تولیدکنندگان ایرانی و فضای رقابتی کشور ترکیه، رقابتی نابرابر را رقم زده است.

به گزارش مهر، علیمردان شیبانی گفت: متاسفانه هنوز نگرانی تولیدکنندگان پوشاک ایرانی نسبت به حضور ترکها و قرارداد تعرفه ترجیحی با آنها برطرف نشده است و علیرغم اینکه نمایشگاه تولیدکنندگان ایرانی و ترکیه‌ای همزمان با هم برگزار شده بود، اما مقایسه کالاها نشان می داد که کالای ایرانی به لحاظ کیفیت، چیزی کم از پوشاک صاحب نام ترکیه ندارد.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران افزود: اگرچه در رقابت قرار دادن هم زمان تولیدکنندگان ایرانی و ترکیه ای در قالب یک نمایشگاه، کج‌سلیقگی به شمار می رفت، اما برخی کالاهای ایرانی، یک سر و گردن از کالاهای ترک، به لحاظ طراحی، دوخت و کیفیت پارچه بالاتر بود.

وی تصریح کرد: البته باید توجه داشت که وقتی مقایسه میان پوشاک ایرانی و ترک صورت می گیرد، برخی فاکتورها باید لحاظ شود به این معنا که تولیدکنندگان ترکیه ای از بهره‌های بانکی پایین، حق بیمه تامین اجتماعی کمتر از تولیدکنندگان ایرانی و نیز فضای رقابتی در اقتصاد خود بهره مند هستند؛ در حالیکه نرخ بهره های بانکی برای تولیدکنندگان ایرانی حداقل 25درصد، نرخ بیمه تامین اجتماعی 23 درصد و تعرفه واردات پنبه نیز به شدت بالا است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا