اخبار نساجی

۴۲ میلیارد تومان اعتبار هدفمندی یارانه‌ها به صندوق کشاورزی اختصاص یافت

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت: ۴۲.۳ میلیارد تومان اعتبار به این صندوق برای هدفمندی یارانه ها اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم رضوی که به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در نشست خبری سخن می گفت، با بیان اینکه در حال حاضر ۳۹ صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در این بخش فعال است، گفت: در همه مراکز استانها صندوق وجود دارد که از این تعداد ۴ صندوق ملی و یک صندوق شهرستانی عمومی در شهر دامغان تاسیس شده است.

وی افزود: ۳ صندوق به زنان روستایی تعلق دارد که تمامی این صندوقها ۱۵۶ میلیارد تومان سرمایه در خود جای دارد.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی افزود: ۵۱ درصد سرمایه شرکتها از سوی مردم و ۴۹ درصد از سوی دولت تامین می شود و با تسهیلات ۴ درصدی و یا بلاعوض در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.

رضوی تصریح کرد: از سال ۸۶ تا پایان سال ۸۹ معادل ۸۸۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که سهم سال ۸۹ از این مبلغ ۲۴۵ میلیارد تومان بوده است.

وی در خصوص منابع هدفمندی یارانه ها افزود: به منظور بهینه سازی مصرف سوخت در مرغداریها ۲۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تحت اختیار صندوق قرار گرفت و برای بهینه سازی گاوداری ها ۷ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان به صندوق اختصاص یافت.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی تصریح کرد: همچنین ۱۲.۷ میلیارد تومان به کشاورزی حفاظتی اختصاص یافت و در کل ۴۲.۳ میلیارد تومان به صندوق برای هدفمندی یارانه ها اعتبار داده شده است.

رضوی درباره توسعه مکانیزاسیون افزود: حدود ۱۱ میلیارد تومان برای شرکت های مشاوره فنی برای توسعه مکانیزاسیون کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است که از این میزان ۵.۵ میلیارد تومان بلاعوض و ۵ میلیارد تومان هم به صورت ۵ ساله پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه ۲۷ صندوق جدید برای امسال تشکیل می شوند، گفت: امسال ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه از سوی دولت و معادل آنها از سوی بخش خصوصی پیش بینی شده است که جمعا یک هزار میلیارد تومان سرمایه به صندوق اضافه می شود.

رضوی افزود: امسال از منابع ارزی کشور در قانون بودجه ۹۰ تصویب شده که ۴۰۰ میلیارد تومان به صندوقهای حمایت سرمایه اختصاص یابد تا صندوقهای  فعلی افزایش سرمایه دهند و صندوقهای جدید تاسیس کنند.

وی گفت: در سال ۸۸ و ۸۹ در کل ۱۷۳ میلیارد تومان برای طرحهای زیربنایی در اختیار کشاورزان قرار گرفت که عمدتا مربوط به آبیاری تحت فشار بود.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×