گزارش نمایشگاه ها

EVTEKS ، سکویی برای هدایت صنعت منسوجات خانگی

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

در سال 2017 نمایشگاه EVTEKS میزبان بیش از 130 هزار متخصص از 120 کشور جهان بود.

هرساله پس از برگزاری این رویداد و تحت تأثیر محصولاتی که در آن ارائه می‌شود در میان محصولات تولیدکنندگان و طرح‌های ارائه شده سراسر جهان تحولات بسیاری رخ می‌دهد.

سال گذشته برای بیست و سومین بار در مرکز نمایشگاهیِ CNR Expo  استانبول از تاریخ 18 تا 20 می منسوجات خانگی به نمایش گذاشته شد. این دوره نمایشگاه با مشارکت بیش از 2000 برند محلی و بین‌المللی برگزار شد. إوتکس، بزرگترین سکو برای چراغ هدایت صنعت نساجی ترکیه به مقصد نهایی مطلوب به شمار می‌آید و پذیرای بیش از 130.000 متخصص ملی و بین‌المللی صنعت نساجی از 120 کشور از جمله آلمان، یونان، روسیه، اوکراین، آذربایجان، ایران، ایتالیاو عربستان سعودی است. تولیدکنندگان از پارچه های توری ابریشمی گرفته تا انواع پرده تولید شده با تکنولوژی و مواد مختلف، از محصولات منسوج مورد استفاده در حمام گرفته تا سرویس خواب، پوشش آشپزخانه و منسوجات آشپزخانه و دیگر منسوجات خانگی در فضایی به متراژ 160.000 متر مربع به ارائه محصولات خود پرداختند.

 

روند پیشرفت منسوجات خانگی در سال 2018:

قسمت ویژه‌ای در نمایشگاه به نام “دیزاینیست” میزبان کارگاه‌های هنری مشهور جهان از هلند، فرانسه، پرتغال و انگلستان خواهد بود. در قسمت طراحان EVTEKS، ترندهای منسوجات خانگی سال 2018 توسط طراحانی از جمله سائود مونت از فرانسه، تلاس دیزاین و تاس لند از کشور پرتغال به اجرا در خواهد آمد. همچنین، طراحانی از فرانسه، فنلاند، دانمارک، پرتغال و ایتالیا طرح‌های خود را با طراحان منسوجات خانگی ترکیه به مدت 4 روز در طول 20 جلسه مختلف در طول برنامه‌ای به نام “سمینارهای طراحی إوتکس” به معرض نمایش خواهند گذاشت.

طراح اصلی شرکت نلی رودی، آقای وینسنت گرگوری به ترندهای نمایشگاه در سال 2018 اشاره کرد و گفت: “مثبت بودن، گرما و شادی، به وجود آورنده انگیزه  اصلی در نمایشگاه منسوجات و دکوراسیون خانگی در سال 2018 به شمار می‎آید.”

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

” در فصل تابستان، با الهام گرفتن از طبیعت ترکیبی از رنگ‌های نقره‌ای، زرد محو شده (خسته) و آبی و نارنجی دانه‌های پرتقال و چمن‌ها را خواهیم دید. به خاطر حسرتی که مردم ساکن در شهرها نسبت به طبیعت و رنگ سبز دارند می‌توانیم این رنگ‌ها را در منسوجات خانگی مورد استفاده در فصل پاییز و زمستان را به کار ببریم. رنگ‌های سبز تیره و خاکستری چوبی هم جز جریان اصلی این نمایشگاه خواهند بود. وینسنت اظهار داشت که صنعت منسوجات خانگی در سال آینده تمرکز بیشتری بر روی انارخواهد کرد. همچنین از الگوهایی چون: ببر، نیلوفر آبی، طلایی و اشیایی که با خود شانس و ثروت را به ارمغان می‎آورند در ترندهای سال 2018 استفاده خواهیم شد.

 

محلی برای ملاقات B2B

این نمایشگاه به نوعی همکاری و تعامل و ایجاد شبکه های ارتباطی بین کشورهای حاضر نیز محسوب میشود به صورتی که بیش از 500 متخصص از 20 کشور از جمله: روسیه، گرجستان، صربستان، کرواسی، رومانی، مقدونیه، بلغارستان، لبنان، مراکش، اردن، بوسنی و هرزگوین و کشورهای حاشیه خلیج،  در این نمایشگاه حضور داشتند. علاوه بر این، نمایندگان خریدار از 48 کشور به عنوان مهمانان مدعو  از سوی وزارت اقتصاد ترکیه به صورت رسمی حضور بهم رسانیدند.

 

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا