اخبار نساجی

ITCPE: نمایشگاه چاپ دیجیتال در صنعت نساجی

نمایشگاهی که ارزش حضور در آن را دارد

گوانگجو که به دلیل طبیعت زیبا و سرسبز خود به شهر گلها نیز شهرت دارد، یکی از مراکز تکنولوژی کشور پهناور چین نیز می باشد. نمایشگاه ITCPE در واقع ترکیبی از این دو خصیصه برتر گوانگجو است که هنر و زیبایی را با چاشنی تکنولوژی روز ماشین آلات چاپ و گلدوزی تلفیق کرده است.

ITCPE: ترکیب نقش و رنگ و تکنولوژی در شهر گلها

وقتی در نمایشگاه قدم می زنید حرکت و صدای سوزن های ماشین آلات گلدوزی که طرح های بدیع و‌ زیبا خلق می کنند و رقص چاپگرهای دیجیتال روی‌ پارچه یک سمفونی خارق العاده را ایجاد می کند که دوستداران صنعت نساجی را هیجان زده می کند.

ITCPE در واقع یک رویداد منحصر به فرد است که منعکس کننده رشد صنعت پر شتاب چاپ دیجیتال و ماشین آلات گلدوزی در چین است. تکنولوژی های پیشرفته شرکت های چینی و هزینه های هنگفتی که برای تحقیق و‌ توسعه و درک نیاز بازار می کنند آنها را به یک رقیب ترسناک برای برندهای مطرح دنیا تبدیل کرده است.

در حاشیه نمایشگاه با تعداد زیادی از مدیران شرکت های پیشرو در این رویداد گفتگو داشتم. نکته جالب اینکه موارد مشترک مهمی در استراتژی رشد شرکت های قدرتمند چینی وجود دارد که آنها را متمایز کرده است.

مهمترین این نکات را می توان در دو بخش اصلی خلاصه کرد:

– تخصیص بودجه هنگفت در بخش تحقیق و توسعه
– ارتباط نزدیک با مشتری و دریافت نظرات و نیازها جهت ارتقا محصولات بعدی

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

چینی ها انسان های سخت کوشی هستند که صنعت ساخت ماشین آلات نساجی خود را هم با سخت کوشی، ساخت ماشین آلات ابتدایی، آزمون و خطا، کپی کاری رشد دادند اما امروز دیگر شرکت های بزرگ تولید کننده ماشین آلات در چین نه تنها با ازمون و خطا و کپی کاری میانه ای ندارند بلکه خود تکنولوژی ایجاد می کنند و هزینه های بسیار زیادی را در بخش تحقیق و توسعه مصرف می کنند.

رشد چشمگیر صنعت ساخت ماشین آلات نساجی چین در ITCPE

مدیر یکی از شرکت های حاضر در نمایشگاه ITCPE در بخش ماشین آلات چاپ دیجیتال در مورد رشد شرکت های چینی گفت: “نمایشگاه ITCPE به خوبی نشان دهنده رشد صنعت ساخت ماشین آلات نساجی در چین است. با نگاهی به محصولات و ماشین آلات شرکت های حاضر در این نمایشگاه می توان به سطح بالای تکنولوژی های به کار رفته پی برد. ما سالهاست در این نمایشگاه حضور داریم و این پیشرفت را به وضوح مشاهده کردیم. ساخت ماشین آلات با تیراژ بالا در هر سال موجب کاهش هزینه ها و‌ قیمت تمام شده برای ما می شود و این موجب می شود بتوانیم بیشتر یر روی تحقیق و‌ توسعه و ایجاد شبکه ارتباطی گسترده با مشتریان سرمایه گذاری کنیم در حالی که رقبای ما چنین امکانی را ندارند. “

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×