گزارش نمایشگاه ها

ITM و نوآوری های جدید

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

شاید قبلا همه فعالان صنعت نساجی تنها نمایشگاه ایتما را محل ارائه نوآوری شرکت های نساجی می دانستند و باید چهار سال برای تکنولوژی های جدید انتظار می کشیدند اما امروز عمر نوآوری ها کوتاه تر شده و شرکت های تولیدی دیگر حاضر نیستد چهار سال برای رونمایی و ارائه محصولات جدید خود به بازار مصرف صبر کنند.

سرعت رشد علم و فناوری بشری آنقدر زیاد شده که هر سال دستاوردهای علمی چند برابر می شود و جهان علم و فناوری به سرعت در حال پیشرفت و توسعه است. در نمایشگاه امسال تعداد بسیار زیادی از شرکت های حاضر در نمایشگاه نوآوری ها و تکنولوژی های جدیدی را عرضه کردند که این مساله برای ناظران غیر قابل پیش بینی بود.

در همین راستا آقای نجیب گونیی در جواب سوال یکی از خبرنگاران که نمایشگاه ITM را از منظر ارائه فناوری های جدید چطور ارزیابی می کنید گفت : ” قبلا عمر تکنولوژی های جدید در صنعت نساجی 4 سال بود اما حالا این عمر کوتاه تر شده و رقابت طاقت فرسا در بازارهای جهانی و محلی و تغییر بسیار سریع نیاز بازار ها موجب شده است تولید کنندگان محصولات نساجی و خریداران ماشین آلات مجبور باشند به این نیازهای جدید مصرف کنندگان پاسخ دهند و به روز باشند در غیر این صورت از صحنه رقابت کنار میروند و یا به بازارهای محلی خود محدود میشوند.

به طور مثال سرعت ماشین های بافندگی در سالهای اخیر نزدیک به 70 درصد رشد داشته و این چیزی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. و یا تکنولوژی های مربوط به ماشین آلات چاپ دیجیتال هر روز در حال توسعه و پیشرفت است. از طرفی شرکت های ماشین ساز نیز به دلیل نیاز به فروش بیشتر و رقابت نمی خواهند در نمایشگاه های مختلف که هزینه های زیادی برای آنها در بر دارد دست خالی حاضر شوند و از رقبا عقب بیفتند. ما بسیار خوشحالیم که آی تی ام به محلی برای ارائه این نوآوری های جدید شده است.”

یکی دیگر از موارد مهمی که باعث شده است شرکت های ماشین ساز به ارائه نوآوری ها و محصولات جدید خود در آی تی ام اقدام کنند کیفیت بالای بازدید کنندگان نمایشگاه استانبول است. حضور تعداد بسیار زیادی از فعالان صنعت نساجی ترکیه ، هند، پاکستان، بنگلادش و … موجب شده است تا شرکت های ماشین ساز هر آنچه در چنته دارند را برای آنها رو کنند.

لازم به ذکر است مجله نساجی کهن نیز مانند همیشه در این رویداد مهم حضوری فعال داشت.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا