گزارش نمایشگاه ها

اولين نمايشگاه منسوجات خانگي، مبلمان ، دکوراسيون ، تجهيزات آشپزخانه و نور نجف – عراق

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

نجف به عنوان يک شهر مذهبي مسلمانان و شهري که امامان معصوم زيادي را از جمله حضرت علي (ع) در خود جاي داده است امروزه در حال تبديل شدن به يکي از شهرهاي مهم اقتصادي عراق است.

نجف داراي 560 هزار نفر جمعيت است و در فاصله 160 کيلومتري جنوب بغداد  قرار دارد .امروزه نجف با برگشتن امنيت تبديل به يکي از شهرهاي مهم عراق شده است. در حال حاضر8/38 ميليارد دلار در نجف سرمايه گذاري از طرف شرکت هاي خصوصي و دولتي گرفته  که هسته اصلي اين سرمايه گذاري ها به ساخت هتلهاي لوکس و بيش از 200 هزار واحد مسکوني در نجف منعطف شده است. در حال حاضر شرايط خوبي بر اين شهر حاکم است و طبق گفته  تجار هيچ گاه تجارت در اين شهر اين قدر آسان نبوده است.

همچنين پروژه 55 ميليون دلاري فرودگاه جنوبي شهر نويد روزهاي خوشي را در آينده خواهد داد . طبق گفته يکي از مسئولان عراق در دو ماه گذشته تنها 11000 زائر به اين شهر آمده اند. نجف داراي 4000 دانشجو،135 مدرسه ابتدايي و 7 هنرستان است. با اين توضيحات بدون شک بازار عراق بازاري فوق العاده و رو به رشد براي کالاهاي کشورهاي منطقه به ويژه همسايگان عراق است. در حال حاضر نيز تجار ايراني کالاهاي زيادي را به اين کشور صادر ميکنند اما در اينجا اين سوال مطرح ميشود که آيا سرنوشت بازار عراق براي ايراني ها به سرنوشت بازارهاي آسياي ميانه تبديل ميشود يا خير ! شنيده هاي کم و بيش مستندي که از برخورد عراقي ها با کالاهاي ايراني به گوش ميرسد چندان خوشايند نيست. هرچند که تجار ايراني درخواست عراقي ها براي کالاي ارزان را توجيه مناسبي براي صادرات کالاهاي بي کيفيت ميدانند اما اين امر آينده بازار عراق را به خطر مياندازد . فراموش نکنيم که براي حضور موثر در بازار عراق رقباي سختي مانند ترکيه، سوريه، آمريکا، عربستان، امارات متحده عربي ،چين و … را نيز پيش رو داريم.‏

هزينه اجاره غرفه در اين نمايشگاه هر متر 200 يورو ميباشد.‏
هزينه غرفه سازي براي هر متر مربع 15 يورو و هزينه ي ثبت نام 50  يورو ميباشد.
نمايشگاه در تاريخ 2 الي 5 اکتبر 2010 (10 الي 13 مهر ماه 89 ) در مرکز بين المللي نمايشگاه هاي نجف برگزار خواهد شد.

 

‏ لطفا نظرات و پيشنهادات و يا مطالب خود را براي ما ارسال كنيد.  ‏ info@kohanjournal.com

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا