اخبار نساجی

اجرای نادرست سیاست های اصل 44 وضعیت پتروشیمی را غم انگیز کرده است

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

قائم مقام وزیر نفت با تشریح وضعیت صنعت پتروشیمی پس از اجرای نادرست سیاست های اصل ٤٤ در این بخش ، گفت: تولید حدود ٤٠ میلیون تن محصولات پتروشیمی به جای ١٢٠ میلیون تن در این بخش غم انگیز و تاسف بار است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدکاظم وزیری هامانه در مجمع عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با انتقاد از نحوه تامین منابع مالی بانک های داخلی در طرحهای استراتژیک صنعت نفت، گفت: به عنوان نمونه در پروژه ستاره خلیج فارس متاسفانه با وجود تلاش شبانه روزی وزارت نفت هنوز موفق به استفاده از منابع بانکی نشده ایم و این در حالی است که بسیاری از کالاهای این طرح هم اکنون در گمرک و یا شرکتهای سازنده بدلیل نبود پول باقی مانده است.

وزیر اسبق نفت در مجمع عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی یکی از مصوبات این مجمع را اجماع اعضاء برای تهیه نقشه راه توسعه صنعت پتروشیمی ذکر کرد و گفت: هم اکنون یکی از سیاستهای وزارت نفت برای توسعه پتروشیمی حمایت همه جانبه از بخش خصوصی فعال در این صنعت است.

وزیری هامانه به طلب شرکت ملی صنایع پتروشیمی از مجتمع های پتروشیمی اشاره کرد و گفت: بزودی کارگروهی متشکل از نمایندگان شرکت NPC، وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان خصوصی سازی، معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری و دیگر سازمانهای مرتبط برای تدوین آیین نامه نحوه بازپرداخت این طلب به شرکت ملی صنایع پتروشیمی تشکیل می شود.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

وی با تاکید بر اینکه نباید برای دریافت طلب شرکت NPC به مجتمعها و طرحهای در حال ساخت فشار وارد کرد، گفت: اگر بخواهیم به صورت قانونی این طلب را درخواست کنیم توسعه صنعت پتروشیمی با چالش روبرو می شود.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن