اسلاید شومقالات نساجی

برچسب MADE IN GREEN موسسه اکوتکس چیست؟

MADEE IN GREEN یک برچسب قابل رهگیری برای کلیه محصولات نساجی (مانند پوشاک و منسوجات خانگی) و تولیدات چرمی (مثلا پوشاک، چرم‌های تکمیل شده یا نیمه تکمیل شده) شامل اجزاء غیر پارچه‌ای و چرمی (مانند ملحقات) است.

سیستم برچسب گذاری MADE IN GREEN محصولات نساجی را به لحاظ عدم حضور مواد شیمیایی آسیب رسان برای مصرف کننده و محیط زیست مورد ارزیابی قرار می دهد که این هدف از طریق سیستم ارزیابی و روش های آزمون STANDARD 100 یا LEATHER STANDARD موسسه ® OEKO-TEX انجام می شود.

در این سیستم برچسب گذاری همچنین تضمین می‌شود که منسوجات یا چرم تولیدی بر اساس فرآیندهای تولید پایدار محیط زیستی و در شرایط کاری و اجتماعی عادلانه و مسئولانه تولید شده است. این ارزیابی ها  از طریق سیستم استاندارد تولید پایدار موسسه اکوتکس و تحت عنوان گواهینامه هایی به نام  STeP by OEKO-TEX انجام می شود. شما می‌توانید از یک شناسه‌ی تولید یکتا که بر روی برچسب محصول  MADE IN GREEN  قرار دارد برای ردیابی کشورها و شرکت هایی که کالا در آنها تولید شده است استفاده کنید.

معنای برچسب MADE IN GREEN چیست؟

MADE IN GREEN OEKO-TEX
همه نوع پارچه و وسایل چرمی می‌توانند برچسب MADE IN GREEN را دریافت کنند.

 

هر محصولی که دارای برچسب MADE IN GREEN باشد، توسط یک شناسه تولید یا QR کد یکتا قابل ریابی است. این برچسب امکان دسترسی به اطلاعات کارخانجات تولیدی که محصول نساجی یا چرم در آنها تولید شده است و مرحله‌ و فرآیند تولیدی که مرتبط با هر کشور یا کارخانه است را فراهم می‌کند.

برچسب MADE IN GREEN این اطمینان را به شما می دهد که بدانید محصول در شرایط زیر ساخته شده است:

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

  • با استفاده از مواد اولیه ای که از نظر مضر و آسیب رسان نبودن برای سلامت انسان تست شده اند.
  • تولید شده در شرایط سازگار با محیط زیست
  • تحت شرایط کاری ایمن، عادلانه و همراه با مسئولیت اجتماعی

چه محصولاتی می‌توانند دارای این لیبیل باشند؟

همه نوع کالاهای نساجی و وسایل چرمی می‌توانند برچسب MADE IN GREEN را دریافت کنند. این شامل پوشاک ، منسوجات خانگی، پارچه ها، بی‌بافت‌ها، اکسسوریزهای نساجی و اجزای غیر نساجی، مواد الیاف چرمی ، لباس های چرمی ، لوازم چرمی مانند دستکش های چرمی ، کیف های چرمی و کفش های چرمی و همچنین برخی از پوست ها (به عنوان مثال پوست گوسفند ، پوست بره ، پوست گاو)

شرط صدور برچسب MADE IN GREEN این است که کالا مطابق با استاندارد STANDARD 100 یا LEATHER STANDARD به صورت موفقیت آمیز مورد تایید قرار گرفته همچنین تحت ضوابط تولید پایدار سیستم استاندارد STeP تولید شده باشد.

MADE IN GREEN OEKO-TEX
شما می‌توانید از یک شناسه‌ی تولید یکتا روی برچسب برای ردیابی کشورها و تأسیسات تولیدی که کالای در آن تولید شذه است استفاده کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: معرفی استانداردهای نساجی اکوتکس؛ قسمت اول : چرایی استانداردهای نساجی!

بیشتر بخوانید: استاندارد اوکوتکس ؛صدور گواهینامه تولید پایدار صنعت نساجی و فرش ماشینی

 

 

————————————————————————————
تحریریه مجله نساجی کهن
ارسال مقالات و ترجمه جهت انتشار در سایت : info@kohanjournal.com

 

 

 

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

منبع
oeko-tex.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×