مد و پوشاک

رشد 5 درصدي مشاغل طراحان مد تا سال 2016‏

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

نگارش یافته توسط بهنوش قاسمي   

طبق اظهارات مدير دانشکده طراحي و مد فرانسه در دبي تا سال 2016 مشاغل طراحان مد در دبي با توجه به نياز و تمايل مصرف کنندگان به پوشيدن لباس هاي جديد 5 درصد رشد خواهد داشت.
بر اساس يک بررسي توسط موسسه تحقيقاتي و استاندارد سازي   پرينستون آمريكا 98 درصد از طراحان مد بعد از 2 سال در کار خود باقي مي مانند .همچنين در آمريکا 3 درصد از کل طراحان در زمينه ي طراحي مد فعال هستند و 25 درصد آنها نيز مشاغل مستقل دارند.
در همين رابطه خانم تامارا هاستل مدير موسسه‎  FFUE  ‎‏ ميگويد‎ ‎‏:‏‎ ‎بسياري از فارغ التحصيلان در رشته مد در حال حاضر مشاغل خودشان را آغاز کردند و با برند و نام تجاري منحصر به فردي که با دقت طراحي و مطالعه شده است فعاليت ميکنند مانند      ‏Paco‏   ،  ‏‎  Swarovsky‎، ‏‎ Givenchy ‎، ‏‎ Victoria ‎‏  و ……
آنها از همان ابتدا که تحصيل در اين رشته را انتخاب کردند تحقيقات خود را برروي برند سازي شروع کرده اند  و حالا داراي پشتوانه خوبي هستند . خاورميانه يک بازار رو به رشد در زمينه مد و طراحي است و به خصوص دبي در اين امر پيشتاز است و ما بسيار به افزايش تقاضا در دبي و منطقه در سالهاي آينده اميدوار هستيم.
امروزه طراحان مد بيش از هر وقت ديگري به استفاده از خلاقيت هاي هنري خود نياز دارند تا بتوانند در بالاترين جايگاه ها در اين صنعت قرار بگيرند. آنها همچنين در کنار ايده هاي خلاقانه  خود به داشتن دانش تجاري خوب و توسعه آن نيازمند هستند. طراحان بايد با ايده هاي جديد سخت کار و تلاش کنند و همواره و لحظه به لحظه از نيازهاي مشتريان و تمايلات آنها آگاه باشند .
اين به اين معناست که آنها بايد بتوانند در هر دو جنبه تجاري و صنعتي و حرفه اي کار خود به روز باشند.
براي طراحان مد به ويژه زمينه هاي کاري متعددي وجود دارد که ميتوانند يکي را انتخاب کنند .
آنها ميتوانند در خانه هاي طراحي و مد مشغول شوند و يا خود آن را تاسيس نمايند. ميتوانند به بازار بسيار بزرگ طراحي لباس و پوشاک بپيوندند و يا با ايده هاي جديد خود وارد چرخه توليد و توزيع شوند.
طراحان مد ميتوانند آينده درخشاني داشته باشند. مثلا مانند   ‏Raulp Louren‏  که در يک خانواده متوسط به دنيا آمد ولي اکنون يکي از ثروتمند ترين و مشهورترين طراحان مد در دنياست.
همچنين وي افزود : از سال 2006 تا به الان  تعداد دانشجوياني که به دانشگاه مد فرانسه در دبي وارد شده اند افزايش بسيار خوبي داشته است.‏

‏ نويسنده : بهنوش قاسمي
دانشجوي طراحي پارچه – دانشگاه هنر

مطالب خود را براي ما ارسال كنيد

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا