اخبار نساجی

ترخیص دارو ربطی به گمرک ندارد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

ترخیص دارو ربطی به گمرک ندارد

 

مشکلات ارزی واردات دارو

رئیس کل گمرک ایران با اعلام اینکه ارزش‌گذاری تمام کالاها در گمرکات کشور با ارز مبادله‌ای صورت می‌گیرد، گفت: تکلیف ارز دارو برای واردکنندگان مشخص نیست.

عباس معمارنژاد در گفتگو با مهر در مورد عدم ترخیص دارو در برخی از گمرکات کشور گفت: تمام کالاهایی که وارد کشور می شوند، نیازمند مجوزها و ثبت سفارش هستند، یکی از مجوزهای قرنطینه، بهداشت و فنی یا ترکیبی از آنها برای ترخیص کالاها از گمرک مورد نیاز است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به اینکه برای ترخیص روغن باید مجوز بهداشت و برای ترخیص شکر باید مجوز بهداشت و استاندارد به گمرک ارائه شود، افزود: اگر مجوزهای لازم به گمرک ارائه شود هیچ منعی برای صادرات و یا ترخیص آنها از گمرک وجود ندارد.

وی تصریح کرد: هر کالایی که از گمرک ترخیص نشده باشند، مشکل ثبت سفارش، تامین ارز، مجوزهای قرنطینه ای و غیره دارند و در صورت داشتن تمام این موارد هیچ مشکلی برای ترخیص نخواهند داشت.

معاون وزیر امور اقتصادی ودارایی با اعلام اینکه ارزش گذاری تمام کالاها در گمرکات کشور با ارز مبادله ای صورت می گیرد، عنوان کرد: گمرک برای ترخیص هیچ کالایی مشکل ندارد، مگر اینکه موارد یاد شده ارائه نشده باشد.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا بخشی از داروهای وارداتی در گمرک مانده و ترخیص نشده است، گفت: زیرا فرد واردکننده نمی داند که دارو را با چه ارزی وارد کشور کند، یعنی مشخص نیست که این دارو با ارز مرجع یا مبادله ای باید قیمت گذاری شود.

معمارنژاد با اعلام اینکه تکلیف ارز دارو برای واردکنندگان آن مشخص نیست، تصریح کرد: اطلاعی از اینکه چه نوع ارزی به دارو پرداخت می شود، ندارم.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از کالاها ممکن است در مناطق ویژه و آزاد باشند ولی هنوز به گمرک اظهارنشده باشند و وقتی کالا به گمرک اظهارنشده باشند یعنی اینکه با مشکل ثبت سفارش یا ارز مواجه بوده است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا