اخبار نساجی

مذاکرات ایران با هند و روسیه برای واردات گندم

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

مذاکرات ایران با هند و روسیه برای واردات گندم

منابع آگاه اروپایی از مذاکرات ایران با روسیه و هند برای خرید صدها هزار تن گندم از این دو کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز تجار اروپایی اعلام کردند شرکت بازرگانی دولتی ایران موسوم به جی تی سی به مذاکرات خود با روسیه و هند برای خرید هزاران تن گندم بیشتر ادامه می دهد .

بر اساس این گزارش یک تاجر اروپایی در این باره تاکید کرد به نظر می رسد طی هفته جاری قرارداد های جدیدی بین ایران و کشورهای روسیه و هند به امضا خواهد رسید . به سختی می توان میزان گندم خریداری شده از سوی ایران را تخمین زد ولی این رقم بیش از صدها هزار تن خواهد بود .

بر این اساس ایران اول ماه مارس محموله ۱۲۰ هزار تن گندم از آمریکا خریداری کرده است . طی ماه گذشته نیز ایران بیش از ۳ میلیون تن گندم از بازارهای بین المللی خریداری کرده است .

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

ایران به تازگی خواستار خرید یک میلیون تن گندم از پاکستان به صورت مبادله پایاپای شده است . ایران پیش از این نیز دو میلیون تن گندم از روسیه آلمان کانادا برزیل و استرالیا خریداری کرده است .

یک مقام آگاه دیگر نیز تصریح کرد به نظر می رسد بانکهای روسیه برای انجام مبادلات تجاری با ایران در زمینه صادرات گندم و انجام مبادلات مالی این قرارداد به روبل آمادگی دارند . البته ایران تمایل خود را برای واردات گندم از روسیه به صورت مبادله پایاپای اعلام کرده است .

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا