اخبار فرش ماشینی

آيا قاچاق صنعت فرش ماشيني ما را هم نابود مي كند؟

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

نظر به اينكه در مدت اخير قاچاق فرش ماشيني به كشور روند صعودي يافته و اين امر آثار زيان باري براي صنعت فرش ماشيني به عنوان يكي از فعالترين بخش هاي صنعت نساجي كشور به دنبال خواهد داشت مجله صنعت كهن به عنوان مجله تخصصي صنعت فرش ماشيني ايران در نظر دارد به تحليل اين موضوع پرداخته و به مراجع ذيربط ارجاع نمايد.

لذا از تمامي فعالان و دست اندركاران صنعت فرش ماشيني ايران  تقاضا دارد نظرات خود در اين زمينه و موارد مرتبط با آن از طريق فكس 77623166 – 021 و يا پست الكترونيك  info@kohanjournal.com   به اين مجله منعكس نماييد.

با فرا رسيدن روزهاي انتهايي  سال 87 بسياري از مردم اقدام به خريد فرش ماشيني براي منازل خود مي كنند تا با طرحي تازه و فضايي جديد سال نو را به خانه هاي خود راه دهند. به همين دليل شايد بازار توليد كنندگان و كارخانجات فرش ماشيني ايران در اين روزها داغ داغ باشد.

اما در اين بازار داغ و دوست داشتني شايد كساني كه بيشتر با زواياي پنهان صنعت نساجي ايران آشنا هستند خطري را احساس مي كنند كه مانند آتشي زير خاكستر هنوز نمايان نشده و اگر بدان بي توجهي شود شايد لطمات سنگيني را به صنعت فرش ماشيني و بافندگان فرش ماشيني وارد كند و اين خطر چيزي جز واردات زياد _ شايد هم قاچاق !!!! _   نيست. حتما شما هم وقتي براي خريد فرش ماشيني به فروشكاههاي مختلف و به خصوص در برخي از فروشگاهها در تهران مراجعه كرده ايد متوجه شده ايد كه امسال حجم زيادي از فرش هاي ماشيني ترك در كنار برندهاي ايراني به فروش رفتند. حتي در يكي از اين فروشگاهها فروش فرش هاي ترك از فرش هاي ماشيني داخلي هم بيشتر است !!! . نكته جالب تر اينكه فروشندگان ترجيح مي دهند بيشتر از فرش ترك تعريف و تمجيد كنند تا فرش ماشيني توليدي خودشان.!!
اين مساله و بررسي آن از جنبه هاي مختلف و با ديد مثبت و منفي نتايج متفاوت و جالبي را در بر خواهد داشت كه حتما در ادامه به بررسي دقيقتر آن پرداخته و نظرات دوستان و دست اندركاران اين صنعت را نيز بازگو خواهيم كرد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا