اخبار فرش ماشینی

رئيس سازمان صنايع و معادن استان اصفهان:‏ آران و بيدگل قطب مهم توليد فرش ماشيني است

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

رئيس سازمان صنايع و معادن اصفهان گفت: شهرستان آران و بيدگل قطب مهم توليد فرش ماشيني در اين استان است.‏

به گزارش خبرگزاري فارس از كاشان، محسن پورسينا امروز در جمع كاركنان مجتمع فولاد كوير در شهرستان آران و بيدگل افزود: حدود 81 درصد از تعداد واحدهاي فرش ماشيني، 65 درصد از صادرات و 60 درصد از توليد فرش ماشيني استان در شهرستان آران و بيدگل است.
وي خاطرنشان كرد: سازمان صنايع استان با هدف برندسازي و هماهنگي واحدهايي كه در اين حوزه فعاليت دارند به دنبال ساماندهي بيشتر صنعت در اين شهرستان است تا بتواند ارزش افزوده بهتري را ايجاد كند.
پورسينا تصريح كرد: مجتمع فولاد كوير در آران و بيدگل به عنوان قطب در بازارها برند داشته و قيمت و كيفيت آن از رقبا بيشتر بوده و داراي سفارشات قابل قبولي است.
به گفته وي وزير صنايع در بازديد امروز خود از اين مجتمع درباره طرح توسعه و ايجاد فاز دوم مجتمع فولاد كوير قول مساعد داد تا از طريق بانك صنعت و معدن 60 ميليارد تومان براي سرمايه‌گذاري جديد در اين بخش همكاري لازم انجام شود.
وي اضافه كرد: اين ميزان كمك مادي از طرف وزير صنايع و توسعه مجتمع فولاد كوير مي‌تواند ارزش افزوده خوبي را در شهرستان آران و بيدگل به وجود آورد.

رئيس سازمان صنايع استان اصفهان در خصوص نبود چارتي به عنوان اداره صنايع در شهرستان آران و بيدگل گفت: درخواست اين نمايندگي دريافت شده و با پيگيري‌هاي نماينده مردم آران و بيدگل در مجلس شوراي اسلامي و فرماندار اين شهرستان شرايط لازم براي اين امر توسط مركز بررسي شده و در صورت دارا بودن آيتم‌هاي مشخص شده اين نمايندگي ارتقا مي‌يابد.
پورسينا يادآور شد: طرح‌هاي ارائه شده توسط نمايندگي صنايع شهرستان آران و بيدگل نيز به دقت بررسي مي‌شود و مواردي از آن كه قابليت اجرايي داشته باشند از طرف استان حمايت مي‌شوند و با وجود بيش از 300 واحد فرش ماشيني در اين شهرستان آنچه مسلم است چنانچه در اين مورد اقدامي انجام شود بسيار مثمرثمر است.
وي اضافه كرد: با وجود اين شرايط اعتقاد بر اين است كه نبايد صنعت تنها متكي بر فرش باشد چرا كه در صورت بروز ركود در اين بخش تمام صنعت با مشكل روبرو مي‌شود لذا تمامي طرح‌هاي پيشنهادي از طرف اين نمايندگي مورد بررسي دقيق قرار مي‌گيرد تا از صنعت تك قطبي جلوگيري شود.

به گفته وي انتظار است با همت و تلاش مضاعف مردم شهرستان آران و بيدگل وضعيت صنعت در اين خطه كه در حال حاضر نيز نسبت به ساير مناطق كشور در شرايط به نسبت خوبي است بهتر شده و فعاليت‌هاي انجام شده در اين راستا به نتايج درخشاني برسد.
پورسينا سابقه، قدمت صنايع و تبحر صنعتگران در شهرستان آران و بيدگل را نويدبخش كاهش عدد بيكاري در اين منطقه عنوان كرد.
وزير صنايع و معادن به همراه رئيس سازمان صنايع و معادن استان اصفهان، فرماندار، سرپرست نمايندگي صنايع و امام جمعه شهرستان آران و بيدگل در ادامه از بخش‌هاي مختلف مجتمع فولاد كوير در اين خطه بازديد كردند. ش

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا