اخبار فرش ماشینی

استاندارد مواد رنگرزي و پيگمنت ها اجباري شد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران اجراي استاندارد شماره 7729 تحت عنوان رنگرزي و پيگمنت هاي مورد مصرف در صنعت نساجي را از تاريخ 15/1/88 اجباري اعلام كرد .
روابط عمومي موسسه استاندارد اعلام كرد : در اجراي مصوبات يكصد و ششمين اجلاس شوراي عالي استاندارد مورخ 25/2/85 و با توجه به مفاد تبصره 1 ماده 6قانون اصلاح قوانين و مقررات سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مصوب 1371 بدين وسيله اجراي اجباري استاندارد ملي ايران به شماره 7729 تحت عنوان ” نساجي_مواد رنگرزي و پيگمنت هاي مورد مصرف در صنعت نساجي _ويژگي ها” را از تاريخ 15/1/88 اجباري اعلام و مراتب را جهت اطلاع عموم و توجه به الزامات قانوني اگهي مي نمايد.‏

الزامات قانوني شامل:
الف-نشانه گذاري فراورده هايي كه استاندارد انها اجباري شده با علامت استاندارد الزامي است و عرضه و فروش فراورده هاي مزبور بدون علامت استاندارد ممنوع خواهد بود.
ب-علامت گذاري فراورده هاي مشمول مقررات استاندارد اجباري مستلزم دريافت پروانه كاربرد علامت استاندارد است.
پ-اعطاي پروانه كاربرد علامت استاندارد به واحدهاي توليدي منوط به تامين شرايط عمومي توليد و انطباق كيفيت فراورده با استاندارد مربوطه است.
ت-واردات كالاهاي مشمول استاندارد اجباري با كيفيتي پايين تر از استاندارد ملي
يا استاندارد مورد قبول منوط به تشخيص سازمان بوده و ورود اقلام تاييد نشده ممنوع ميباشد .
كليه اشخاص حقيقي و حقوقي ذيربط ميتوانند جهت كسب اطلاعات بيشتر در مركز به سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مراجعه نمايند.    

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا