اخبار نساجی

افزایش تجارت ایران و ترکیه به ۳۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

وزیر اقتصاد ترکیه با اشاره به امضای موافقت‌نامه تجارت ترجیحی ایران و ترکیه گفت: حجم تجارت دو کشور از ۱۴ میلیارد دلار کنونی به ۳۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از کاستومز تودی،‌ وزیر اقتصاد ترکیه گفت تجارت ایران و ترکیه از 14 میلیارد دلار کنونی به 35 میلیارد دلار در سال 2016 خواهد رسید.

نیهات زیبکچی که در جریان نشست عالی اقتصاد ترکیه و در حضور رئیس جمهور این کشور سخن می گفت، افزود: موافقت‌نامه تجارت ترجیحی بین ایران و ترکیه که از ژانویه 2015 به اجرا گذاشته شده است 265 قلم کالا را شامل می‌شود.

وی تأکید کرد: تجارت ایران و ترکیه رشد قابل ملاحظه‌ای خواهد کرد و شهر مرزی وان باید برای حجم بالای مبادلات تجاری آماده شود. شهر مرزی وان دارای دو نقطه مرزی با ایران است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

وزیر اقتصاد ترکیه همچنین گفت: موافقت‌نامه ای بین دو کشور برای توسعه ترمینال مرزی کاپیکوی رازی به امضا خواهد رسید.

به گزارش تسنیم، موافقت‌نامه تجارت ترجیحی ایران و ترکیه با انتقاد شدید کارشناسان و فعالان اقتصادی ایران مواجه شده است. به عقیده این افراد این موافقت‌نامه به ضرر تولید داخل است که از کمبود تقاضا و رکود رنج می‌برد.

در نتیجه اجرای این موافقت‌نامه صادرات ترکیه به ایران در نخستین ماه 2015 رشد قابل توجه 69 درصدی داشته است.

 

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا