اخبار فرش ماشینی

انتقاد از تاخير در پرداخت مطالبات صنعت‎ ‎نساجي

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

دبير اتحاديه توليدكنندگان و صادركنندگان صنايع نساجي و پوشاك‎ ‎ايران از تاخير در پرداخت مطالبات صادركنندگان نساجي و پوشاك از سوي وزارت صنايع‎ ‎انتقاد كرد‎.

‎مهدي يكتا با هشدار نسبت به اينكه اشتغال در صنعت پوشاك تاوان‎ ‎ديركرد در پرداخت مطالبات توليدكنندگان و صادركنندگان در اين صنعت را پرداخته است،‎ ‎گفت: در چند ماه اخير تعداد قابل توجهي از توليد‌كنندگان پوشاك مجبور به تعديل نيرو‎ ‎شده‌اند‎.

‎وي با انتقاد از تاخير در پرداخت مطالبات توليد‌كنندگان و صادركنندگان‎ ‎صنعت نساجي افزود: براساس دستورالعمل هاي صادره سال هاي 75 و 76 وزارت صنايع و‎ ‎معادن ، به دليل عدم پرداخت 50 درصد ارز وارداتي به سيستم بانكي كشور توسط دولت،‎ ‎اين وزارتخانه تعهد كرد كه 50 درصد الباقي را از محل بودجه خود به صادركنندگان‎ ‎پرداخت كند كه متاسفانه بجز عده اي قليل كه در زمان دولت قبلي موفق به دريافت‎ ‎مطالبات به حق خود شدند بقيه همچنان بدنبال مطالبات خود هستند‎.
‎وي با بيان‎ ‎اينكه چند واحد خوشنام از ابتداي امسال اعلام تعطيلي كرده‌اند، افزود: بسته حمايت‎ ‎از توليد وقتي كارساز خواهد بود كه صنعتگري باشد و صنعتگر وقتي است كه حمايت كننده‎ ‎اي وجود داشته باشد و از اين صنعت مظلوم دفاع كند‎.‎

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا