اخبار فرش ماشینی

اولين جلسه هم انديشي بررسي زنجيره اقتصادي صنعت فرش ماشيني كاشان

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

نام فرش و كاشان از ديرباز تاكنون با هم گره خورده و اين پيوند در صنعت فرش ماشيني نيز بي تأثير نبوده است. امروزه با وجود بيش از 700 واحد صنعتي و كارگاه بزرگ و كوچك فرش ماشيني در شهرستان هاي كاشان و آران و بيدگل شاهد اشتغال زايي چندين هزار نفر به صورت مستقيم و غير مستقيم هستيم كه نقش مهم فرش را در حيات اقتصادي منطقه نشان مي دهد.

صنعت فرش ماشيني از چند دهه پيش تاكنون بدون يك برنامه راهبردي و هوشمندانه اي، كار خود را آغاز كرده و ادامه مي دهد. اما به دليل شرايط رقابتي در اقتصاد امروز و لزوم توجه به عوامل تأثيرگذار بر توسعه در سطح صنعت و نيز واحدهاي صنعتي، لازم است مديران ذيربط اين صنعت در بخش هاي دولتي، صنعتي و تشكل ها، با خرد جمعي به تصميم سازي و آينده نگري در اين خصوص اقدام نمايند.

در اين راستا «انديشكده توسعه منطقه اي كاشان» طي بررسي مشكلات صنعت فرش ماشيني،‌ با بيش از 30 مصاحبه و رايزني با مسئولان، مديران عامل كارخانجات و اساتيد دانشگاه،‌ مشكلات صنعت فرش ماشيني را كه در سه دسته كلي زير تقسيم بندي مي شود، شناسايي كرده است:

1- مشكلات قبل از توليد
2- مشكلات حين توليد
3- مشكلات پس از توليد

اين انديشكده در ادامه اين مطالعات و به منظور بررسي موشكافانه علل و عوامل مشكلات مذكور، درصد است تا يك سلسله جلسات هم انديشي با حضور ذي نفعان و نخبگان امر برگزار كرده و نتايج آن را به منظور تصميم گيري بهتر، تدوين و منتشر نمايد. ضمن آن كه اين جلسات پوشش رسانه اي نيز خواهد داشت.
زمان جلسه: چهارشنبه 15/12/86 از ساعت 16 تا 18:30
مكان: فرمانداري كاشان، ‌اتاق جلسات، طبقه اول     

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا