اخبار فرش ماشینی

برگزاری ششمین مجمع عمومی جامعه متخصصین نساجی

ششمین مجمع عمومی  جامعه متخصصین نساجی ایران ۲۹ خرداد ماه ۸۷، در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی امیر کبیر وبا حضور پر شور متخصصین، دانشجویان و صاحبان صنایع نساجی برگزار گردید. از نکات قابل توجه این نشست می توان به حضور دبیر کل جدید صنایع نساجی و پوشاک سرکار خانم مهندس گلنار نصرالهی اشاره کرد که در هفتمین روز حضور در وزارت صنایع پس از نزدیک به سه سال دوری از این سمت و البته با تاخیری ۱ ساعته به سخنرانی برای حاضرین پرداخت.‏
وی که در ابتدا با خطاب قرار دادن مهندس قادریان (دبیر کل مستعفی) به عنوان دوست و همکار قدیمی و دوست داشتنی به نوعی از زحمات ایشان در طی سی ماه خدمت تقدیر و تشکر کرد. ایشان در ادامه به بیان مزیت های صنعت نساجی و نقاط قوت آن برای صنعتگران پرداختند.

هر چند به نظر می رسد سرکار خانم نصرالهی نسبت به مهندس قادریان از حمایت های بیشتری از طرف انجمن صنایع نساجی برخوردار است و مجبور به تحمل برخی فشارها نخواهد شد اما به نظر راه دشواری در ادامه خواهد داشت و آنچه واضح و مشخص است انجمن صنایع نساجی ایران و صاحبان آن! پیش از هر شخص یا گروه دیگری از شرایط به وجود آمده خرسند خواهند بود.‏

همچنین مهندس محمد تقی امانپور  عضو کمیته ملی توسعه پایدار در ششمین مجمع عمومی جامعه متخصصین نساجی ایران گفت: وجود بازار ملی زمینه مناسبی برای توسعه پایدار صنعت نساجی است و متخصصین این عرصه برای ارتقای صنعت نساجی در عرصه جهانی باید  با ابتکار در خلق بازارهای جدید و مهندسی دوباره به جای انتظارات منفعل از حمایت‌های دولت پیشرو باشند و بازارهای ملی و جهانی را به دست گیرند.‏
وی با تاکید بر تهیه یک مدل توسعه پایدار برای صنعت نساجی گفت: این صنعت نیازمند شناخت مزیت‌های سرزمینی و جهانی است و با وجود نیروهای بالنده و مبتکری که در کشور وجود دارد همچنین انرژی ارزان و مزیت‌های سرزمینی برای تولید مواد اولیه صنعت نساجی اعم از مواد طبیعی و پتروشیمیایی مورد مصرف صنایع نساجی، صاحبان این صنعت باید برای ایجاد یک شرکت مادر تخصصی به منظور سرمایه‌گذاری و توسعه نساجی پیش قدم شوند تا به این ترتیب تحول اساسی در صنعت نساجی به وجود بیاید.

در این نشست جامعه متخصصین نساجی ایران در اقدامی نو و جالب به تقدیر و تشکر از پیشکسوتان صنعت نساجی ایران پرداخت. این تقدیر و تشکر در ۶ بخش مختلف: پیشکسوتان- کارآفرینان صنعت- مدیران حامی مالی جامعه- اساتید دانشگاهی- متخصصین نساجی و با تقدیر ویژه از آقای مهندس سید هادی آقایی به عنوان منظم ترین عضو جامعه انجام شد.
از دیگر نکات قابل توجه این مجمع تقدیر و تشکر از زحمات سی ماهه جناب آقای مهندس قادریان بود که در بخش متخصصین نساجی صورت پذیرفت. در زیر به پاس زحمات وی به بخشی از سوابق ایشان اشاره شده است. ‏

مهندس سید هوشنگ قادریان (از متخصصین نساجی)
سوابق تحصیلی: مهندسی تکنولوژی نساجی
سوابق آموزشی: مدیریت اجرایی- مدیریت تولید- بازاریابی و صادرات- مدیریت منابع انسانی- مدیریت استراتژیک- کنترل پروژه- برنامه ریزی خطی- سرمایه گذاری خارجی در ایران- آشنایی با مدیران و سیستم های اطلاعاتی- مالی و قوانین تجاری و مالیاتی.

سوابق غیر نساجی:
رئیس هیات مدیره شرکت به شیمی                فعالیت در زمینه         تولید و بازرگانی مواد شیمیایی
رئیس هیات مدیره شرکت پارس نکو                 فعالیت در زمینه         تولید اکسید روی و مواد شیمیایی
رئیس هیات مدیره شرکت ‏P.F.P‏                      فعالیت در زمینه         تولید لوله ها و نوارهای آبیاری
رئیس هیات مدیره شرکت کیمیا فنون               فعالیت در زمینه         تولید مواد شیمیایی
عضو هیات مدیره شرکت شباب غرب               فعالیت در زمینه         تولید لوله های صنعتی و کشاورزی و رنگ
عضو موظف هیات مدیره شرکت اسکانده         فعالیت در زمینه        راه و ساختمان
عضو هیات مدیره فرهنگی و ورزشی موسسه خیریه همدانیان
عضو هیات مدیره و هیات موسس کانون انجمن های صنفی کارشناسان و کارگران استان اصفهان‏
عضو هیات مدیره و هیات موسس شرکت جانبازان چهار محال و بختیاری
عضو هیات مدیره و هیات موسس شرکت توسعه و عمران زاگرس چهار محال و بختیاری
عضو هیات مدیره و دبیر انجمن دوستان قلب ایران- مشاور مدیرعامل شرکت قطران
مشاور مدیرعامل  شرکت آرین بسپار- مشاور و قائم مقام و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان
هیات موسس و عضو هیات مدیره انجمن حمایت از آسیب دیدگان نخاعی استان اصفهان و خیریه حضرت زهرا “س”‏

سوابق نساجی:
کارخانجات: بهریس- رنگین باف و پلی اکریل، به عنوان کارشناس، کارخانجات: فرزانه و بافته های کرمان به عنوان مدیر کارخانه، کارخانجات سنگباف- میهن باف و گونی بافی بیستون به عنوان عضو هیات مدیره، کارخانجات کتان بافت- حجاب شهرکرد- فرش ماشینی و صنایع زیپ- لاله نقش- ریسباف و بارش، به عنوان مدیرعامل و عضو هیات مدیره، کارخانه سیمین به عنوان عضو هیات مدیره و مدیر کارخانه انجمن کارشناسان نساجی استان اصفهان، عضو هیات مدیره و دبیر (طی ۳ دوره ی ۳ ساله)
شرکت  نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، برگزار کننده نمایشگاه بین المللی نساجی ۸۳
شرکت های پلی اکریل و الیاف تهران: مشاور مدیرعامل- مدیر کل دفتر نساجی و پوشاک

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×