اخبار فرش ماشینی

كتاب نگاهي به تاريخ درخشان فرش كاشان توسط انتشارات سروش به چاپ رسيد. ‏

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

اين كتاب را امير حسين چيت سازيان عضو هيئت علمي دانشگاه کاشان به رشته تحرير در آورده است. ‏

كتاب از دو بخش تشكيل گرديده است. نويسنده در بخش اول، كاشان را در دوره هاي مختلف تاريخي معرفي نموده است. موقعيت جغرافيائي و اقليمي، موقعيت اقتصادي-صنعتي، موقعيت فرهنگي و اجتماعي، سوابق هنر و صنايع كاشان از ديگر عناوين مورد بحث در پنج گفتار بخش نخست است. بخش دوم به فرش كاشان اختصاص دارد.

نويسنده در شش گفتار شامل: فرش كاشان در گذر زمان، جغرافياي فرش كاشان، هنرمندان و پيشكسوتان فرش كاشان، ويزگي هاي فني و هنري فرش كاشان، توليد و اقتصاد فرش كاشان و نيز دانش فرش شناسي به معرفي فرش كاشان اهتمام ورزيده.

در صفحات پاياني اين كتاب نمونه هايي از تصاوير فرش كاشان در دوره هاي مختلف همراه با نقشه موقعيت جغرافيايي كاشان به صورت رنگي نمايش داده شده است. اين كتاب را چيت سازيان با كتاب شناسي و واژه نامه به پايان برده است.

كتاب نگاهي به تاريخ درخشان فرش كاشان با شمارگان 2000 نسخه در 164 صفحه و در قطع وزيري با جلد رنگي و كاغذ تحرير در صفحات متن به قيمت 5000 تومان به بازار كتاب راه يافته است.


علاقمندان مي توانند براي تهيه اين كتاب به نمايندگي هاي انتشارات سروش مراجعه نمايند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

تلفن مركز پخش سروش در تهران:
5-66954870 و نيز 8-88345063 مي باشد. ‏

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا