اخبار فرش ماشینی

مذاکره با روس‌ها برای صادرات فرش

 

ایران با روسیه برای تجارت با تعرفه ترجیحی جهت توسعه صادرات فرش به این کشور مذاکره خواهد کرد. مرتضی فرجی، رییس مرکز ملی فرش ایران در گفت‌وگو با خبر گزاری موج با اعلام این مطلب اظهار داشت: روسیه یکی از ثروتمندترین کشورهای همسایه ایران است که می‌تواند بازار مناسبی برای صادرات فرش ایرانی باشد.

 وی افزود: در حال حاضر یکی از مشکلات اصلی صادرات فرش ایرانی به بازار روسیه تعرفه‌های سنگین واردات فرش به بازار این کشور است که این امر موجب شده تا نرخ فرش‌های ایرانی در بازار روسیه تا دو برابر برسد. رییس مرکز ملی فرش گفت: ‌اگر بازار روسیه را بتوانیم به دست بیاوریم صادرات فرش ایران می‌تواند رشد چشمگیری بیابد و مرکز ملی فرش با همکاری وزارت بازرگانی برای مذاکره با مسوولان روسیه جهت برقراری تعرفه ترجیحی بین دو کشور اقدام خواهد کرد. وی در ادامه افزود: برای شناسایی و ایجاد روابط برای صادرات فرش به کشور روسیه هیات تجاری از سوی مرکز ملی فرش به این کشور اعزام شده تا بتوانند بازارهای روسیه را برای صادرات شناسایی کنند. فرجی همچنین با اشاره به اعزام ۶۰ نفر از تولید کنندگان فرش ایرانی به نمایشگاه دموتکس اظهار داشت: ‌این افراد در قالب سه هیات تجاری ۲۰ نفره در سه نمایشگاه در زمینه پارچه و پرده، مبلمان و فرش و موکت شرکت می‌کنند.

 

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×