اخبار فرش ماشینی

نمایشگاه (DACF 2007(Domotex Asia China Floor

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

در سال ۲۰۰۷ نمایشگاه  DACF رشد قابل توجهی را در تمام عرصه ها تجربه کرد. امسال حدود ۳۵۶۹۵ بازدید کننده برای بازدید و آشنایی با آخرین فن آوری ها و تکنولوژی روز صنعت کفپوش جهان به شانگهای چین رفتند. تعداد بازدید کنندگان خارجی این نمایشگاه با ۳۷ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۰۶، به ۵۹۴۴ نفر رسید که از بیش از ۹۱ کشور و از پنج قاره جهان، از این نمایشگاه بازدید کردند (تعداد بازدید کنندگان در سال ۲۰۰۶ نیز ، ۴۳۱۵ نفر بوده است).

این نمایشگاه که از تاریخ ۳۰- ۲۸ March   برگزار گردید، در اغلب آمارهای ارائه شده از سوی برگزارکنندگان آن رشد دورقمی را نشان می دهد و خود را به عنوان بزرگترین نمایشگاه صنعت کفپوش آسیا معرفی می کند. همانطور که اشاره شد این نمایشگاه ، از لحاظ تعداد بازدید کنندگان، رشد خوب و معناداری را تجربه کرد. پنچ کشور خارجی که بیشترین بازدید کننده را به خود اختصاص دادند، عبارتند از: کرۀ جنوبی، آمریکا، ژاپن، هنگ کنگ، تایوان که در مجموع ۳۸% کل بازدیدکنندگان به این پنج کشور تعلق داشت.

طبق آمارهای استخراج شده از پرسشنامه ها، حدود ۹۰% بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان، این نمایشگاه را مناسب ارزیابی کرده و حضور خود در سال آینده را نیز اعلام نمودند. در نمایشگاه Domotex Asia امسال تعداد غرفه گذاران نیز با ۱۱ درصد رشد به ۹۲۸ شرکت رسید. این تعداد در سال ۲۰۰۶، ۸۳۳ شرکت بود که در این میان، ۲۳۹ شرکت از خارج از چین شرکت کرده بودند. طبعاً با رشد تعداد شرکت کنندگان، فضای نمایشگاهی فروخته شده نیز رشد خواهد داشت. به طوری که امسال کل فضای نمایشگاهی حدود ۸۵۰۰۰ متر مربع بود که در مقایسه با فضای ۷۳۰۰۰ متر مربعی سال ۲۰۰۶، ۱۶% رشد دارد.

امسال DACF در تمام بخش ها با رشد خوبی مواجه شد. در بخش کفپوش های چوبی و لمینیت، امسال ۳ سالن استاندارد و ۲ سالن موقت در فضایی به وسعت ۴۰۰۰۰ متر مربع اختصاص یافت. در بخش کفپوش های نساجی با رشد ۲۰ درصدی، فضای نمایشگاهی به ۲۴۰۰۰ مترمربع رسید.

بخش کفپوش های قابل ارتجاع و لاستیکی (resilient floor) با رشدی مناسب به حدود ۶۰۰۰ متر مربع رسید که البته با استقبال بسیار خوب بازدید کنندگان و خریداران از بیمارستان ها، ساختمان های اداری، و نیز سایر بخش های تجاری مواجه شد. بخش تکنولوژی کفپوش نیز ۳۸% رشد داشت و فضایی به وسعت ۱۰۰۰۰ متر مربع را به خود اختصاص داد. در حاشیۀ برگزاری این نمایشگاه، سمینارها و کنفرانس های متعددی برگزار شد. از جملۀ این برنامه ها، برگزاری هفتۀ طراحی شانگهای ۲۰۰۷ بود که حدود ۸۰۰ طراح داخلی ، طراح فرش و آرشیتکت را جذب کرد. همچنین امسال، بخش جالبی برای نمایش ویژۀ کفپوش های ورزشی تدارک دیده شده بود که مکان مناسبی برای ملاقات تولیدکنندگان این نوع محصولات و گردانندگان استادیوم های ورزشی در سرتاسر جهان بود و کارگاه های آموزشی نیز در کنار آن برگزار گردید.
نمایشگاه   ۲۰۰۸ DACF  در تاریخ  ۲۰۰۸March  ۱۳-۱۱، در مرکز نمایشگاهی شانگهای چین برگزار خواهد شد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×