اخبار نساجی

پیگیری ساخت پالایشگاه آناهیتا، خودروسازی کرمانشاه و فاز دوم پتروشیمی

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای ساخت پالایشگاه آناهیتا، خودروسازی صحنه و فاز دوم پتروشیمی اوره و آمونیاک کرمانشاه پیگیری لازم را انجام می‌دهم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، محمدرضا نعمت‌زاده در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه اظهار داشت: پس از بازدید از صنایع استان کرمانشاه می‌توانم بگویم که به آینده این استان امیدوار هستم.

نعمت‌زاده وجود چند پتروشیمی در استان کرمانشاه را یادگاری از گذشته بیان کرد و گفت: پالایشگاه قدیمی کرمانشاه به دلیل قرارگیری در بافت شهری امکان گسترش ندارد و در آینده به مرکز تحقیقات نفت گسترش می‌یابد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مصوبه ساخت پالایشگاه جدید کرمانشاه افزود: پالایشگاه آناهیتا ظرفیت بسیاری برای توسعه دارد و با وجود اینکه مسئول ساخت آن نیستم ولی احداث پالایشگاه را دنبال می‌کنم.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

نعمت‌زاده از عدم تمایل تامین اجتماعی برای سرمایه‌گذاری در طرح خودروسازی صحنه خبرداد و گفت: سهم تامین اجتماعی در این طرح توسط وزارت صنعت خریداری می‌شود که این خرید هفته آینده نهایی می‌شود.

وی افزود: ایران خودرو مامور شده که این طرح صنعتی را فعال کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه استان کرمانشاه یکی از استان‌های پیشرو در صنعت پتروشیمی است، گفت: فاز دوم پتروشیمی اوره و آمونیاک کرمانشاه در آینده راه‌اندازی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه نیز در این دیدار گفت: استان کرمانشاه دارای کارخانه‌ها، صنایع و معادن زیادی نیست ولی این تعداد اندک نیز چنانچه فعال شده و با حداکثر ظرفیت کار کنند برای توسعه استان مطلوب است.

آیت‌الله علما با اشاره به مشکلات ساکنان مناطق مرزی استان کرمانشاه افزود: برای بهبود وضعیت ساکنان این مناطق همچون سومار در شهرستان قصرشیرین باید چاره‌اندیشی شود.

 

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا