اخبار فرش ماشینی

گزارشي از هشتمين نمايشگاه بين المللي رنگ و رزين در تهران

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

هشتمين نمايشگاه بين المللي رنگ، رزين و پوشش‌هاي صنعتي از تاريخ بيست و هشتم آذرماه سال جاري به مدت 4 روز با حضور انجمنها، اتحاديه‌هاوصاحبان صنايع در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران برگزار شد.
مهشيد منفرد مدير پروژه نمايشگاه بين المللي رنگ،‌رزين و پوشش‌هاي صنعتي ضمن بيان مطلب فوق خاطرنشان كرد: نمايشگاه امسال در فضايي بالغ بر 15هزار مترمربع و با حضور شركت‌هاي داخلي و خارجي كار خود برگزار شدو در بخش‌هاي مختلف به ويژه در بخش نانو پوششها و پوشش‌هاي نوين و به طور كلي كميت هاي آماري مربوط به نمايشگاه از يك رشد قابل ملاحظه‌اي نسبت به سال‌هاي گذشته برخوردار بود.‏
به گفته وي تعامل هرچه بيشتر ميان‏ شركت‌هاي داخلي و خارجي از مهمترين اهداف برگزاري نمايشگاه مذكور است تا از اين طريق با ارتقاي سطح كيفيت و كميت كالاها اين صنعت در جايگاه ويژه‌اي كه شايسته آن است در سطح جهان قرار گرفته است.‏

روز پنجشنبه   28 آ ذرباحضور علي اکبر محرابيان وزير صنايع ومعادن در محل دايمي نمايشگاه‏‎ ‎هاي بين المللي تهران گشايش يافت‎ .محرابيان در جمع خبرنگاران اظهارداشت :ميزان توليد رنگ در سال گذشته به رقم 220هزار‎ ‎تن و حجم توليد رزين نيز به رقم 170هزار تن رسيد‎ .
‎وزير صنايع ومعادن يادآور‎ ‎شد: در زمان حاضر 75درصد مواد اوليه رنگ در داخل توليد مي شود و بقيه وارداتي است ،‏‎ ‎اما با توجه به اينکه ايران يکي از توليد کنندگان بزرگ پتروشيمي محسوب مي شود‎ ‎،انتظار مي رود به تدريج با سرمايه گذاري لازم واردات مواد اوليه رنگ قطع شود‎ .

‎اين مقام مسئول افزود: وزارت صنايع ومعادن از سرمايه گذاران در بخشهاي مختلف‎ ‎استقبال مي کند و علاقه مندان مي توانند در سطح کشور به اداره هاي کل صنايع ومعادن‎ ‎در 30استان کشور مراجعه کنند و آمادگي لازم براي اعطاي تسهيلات بانکي ، زمين ارزان‎ ‎قيمت و ديگر حمايت هاي لازم وجود دارد‎ .
‎محرابيان مصرف سرانه رنگ در کشور را‎ ‎بيش از سه کيلوگرم اعلام کرد و گفت : اين رقم نسبت به کشورهاي صنعتي فاصله دارد ،‎ ‎اما از جايگاه مناسبي در اين بخش برخوردار هستيم‎ .‎
سيدمحمود كثيريها عضو هيأت علمي دانشگاه امير كبير درخصوص ششمين نمايشگاه بين المللي رنگ و رزين گفت: اكثرا شركت هاي توليد كننده رنگ و رزين شركت هاي توليد كننده ماشين آلات دستگاه هاي اندازه گيري و به طور كلي شركت هايي كه به طريقي با رنگ رزين پوشش هاي صنعتي و مواد كامپوزيت مرتبط هستند حضور داشتند.
وي افزود: در كشورهاي پيشرفته اينگونه نمايشگاه ها سالي 3 الي 4 بار با نام هاي مختلف برگزار مي شود به طوري كه در هر دوره محصولي جديد و نو در نمايشگاه عرضه مي شود و بيشتر در جهت صادرات فعاليت مي كنند در واقع توليداتشان مختص مشتريان غيرخودي است.
كثيريها خاطرنشان كرد: چنين كشورهايي در زمان برپايي نمايشگاه حرفي نو براي گفتن دارند اين در حالي است كه متأسفانه در كشور ما برخي شركتها هميشه با يك نوع محصول تكراري شركت مي كنند كه اين به نفع كشور نيست.

وي در خصوص چگونگي كيفيت نمايشگاه ها معتقد است به طور كلي كيفيت نمايشگاه ها به شركت كنندگان برمي گردد در كشورهاي صنعتي چون شركت كنندگان بر امر تحقيقات توجه خاص دارند نمايشگاه هايشان از كيفيت بالايي برخوردار است اما متأسفانه بيشتر شركت كنندگان ما در نمايشگاه در زمينه تحقيقات بسيار ضعيف عمل مي كنند. البته برخي شركتها هم به گونه اي عمل مي كنند كه حتي رقيب شركت هاي خارجي مي شوند.
وي نفس برگزاري چنين نمايشگاهي را مثبت ارزيابي كرد و گفت: برگزاري چنين نمايشگاهي در كشور قطعا مثبت خواهد بود چراكه اولا صنايع بالادستي و مادر همانند پتروشيمي نفت گاز و… قادر خواهند بود تا يك آمار در خصوص شركتها توليدي و نوع محصولات به دست آورند تا ازاين طريق ديگر نياز به واردكردن اجناس مشابه از خارج نباشند.
از طرفي برگزاري چنين نمايشگاهي براي قشر دانشجو بسيار مفيداست چراكه بعد از فارغ التحصيلي در رشته مذكور به توانمندي هاي بالقوه كشور پي برده و خودشان را براي مسئوليت پذيري آماده مي كنند.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا