اخبار نساجی

بانک‌ها نه‌تنها تسهیلات به تولید نداده‌اند بلکه اخیراً سختگیرتر شدند

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

رئیس خانه صنعت و معدن ایران با بیان اینکه بانک‌ها و صندوق توسعه ملی سخت‌گیری‌های زیادی را برای اختصاص تسهیلات به واحدهای تولیدی دارند، گفت: واحدهای تولیدی که بدهی به شرکت گاز دارند در صورت تقسیط این بدهی باید سود ۲۴درصدی پرداخت کنند.

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه در طول یک سال گذشته مصوبات و صحبت‌های مختلفی مبنی بر ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی برای جبران کمبود نقدینگی آنها مطرح شده است، اظهار داشت: حتی وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در جلسات و سخنرانی‌های مختلف نحوه تخصیص تسهیلات به واحدهای تولیدی را هم اعلام کرد اما متأسفانه واحدهای تولیدی تاکنون با هیچ اقدام اجرایی برای رفع مشکلات خود روبه‌رو نشده است.

وی با بیان اینکه حتی صندوق توسعه ملی هم برای اختصاص تسهیلات به واحدهای تولیدی خیلی سختگیری می‌کند، افزود: تاکنون مشکلات تولید کنندگان به‌اشکال مختلفی به اطلاع نمایندگان مجلس و دستگاه‌های اجرایی رسیده است اما نمی‌دانم چرا مسئولین تدبیر جدی را در این خصوص انجام نمی‌دهد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران اضافه کرد: اخیراً سختگیری‌های جدیدی هم برای تولیدکنندگان در نظر گرفته شده است، به‌عنوان نمونه واحدهای تولیدی که بدهی به شرکت گاز دارند در صورت تقسیط این بدهی باید بهره 24 درصد را پرداخت نمایند. همچنین وصول مطالبات بانکی و ارزش افزوده با جرایم زیادی همراه شده که امکان فعالیت را برای تولیدکنندگان سخت‌تر کرده است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

سهل‌آبادی با اشاره به اینکه پشتوانه اقتصادی کشور جامعه صنعتی و معدنی است، تصریح کرد: علی‌رغم تمام مشکلات حمایت خود را از دولت خواهیم داشت تا در آینده گشایشی در رفع مشکلات به وجود آید.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا