اخبار فرش ماشینی

راه‌اندازی سامانه شناسایی بیمه‌شدگان قالیباف و صنایع دستی

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

 

سیروس نصیری با بیان اینکه اواخر خردادماه جاری کارگروه بیمه‌های اجتماعی قالیبافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه دار با حضور بنده و نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، وزارت صنعت، معدن و تجارت ، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مجمع هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد گفت: در این کارگروه مقرر شد با همکاری و ارائه اطلاعات از سوی دستگاه‌های ذیربط، راه اندازی سامانه “شناسائی بیمه شدگان قالیباف و صنایع دستی شناسه دار” در دستور کار قرار گیرد.

او افزود: برای این اقدام اعلام آمادگی کرده‌ایم تا اطلاعات ۴۲۴ هزار بیمه شده قالیباف و شاغل صنایع دستی را در اختیار وزارت رفاه قرار دهیم.

مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه هدف از تشکیل این سامانه پالایش اطلاعات بیمه شدگان است گفت: این سامانه به اتحادیه‌های مختلف که جواز صادر می کنند متصل و مشخص می شود فرد در کجا شاغل است، به عنوان مثال اگر فردی به عنوان قالیباف تقاضای پوشش بیمه‌ای داشته باشد و مشخص شود جواز فرش فروشی دارد سامانه سریعا شناسایی و اجازه این اقدام را نمی‌دهد.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

نصیری با بیان اینکه از آمار ۴۲۴ هزار نفری بیمه شدگان در این گروه، ۱۳ درصد هنرمندان صنایع دستی و ۸۷ درصد قالیباف هستند گفت: هرچند محدودیت های اعتباری وجود دارد اما پوشش بیمه‌ای قالیبافان به روال گذشته در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

 

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا