گزارش نمایشگاه ها

نمایشگاه دموتکس چین : دروازه ای برای ورود به بازارهای شرق آسیا

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

نمایشگاه دموتکس چین دومین نسخه نمایشگاه های دموتکس است که در سال 2013 و بعد از دموتکس هانوفر در تاریخ 26 لغایت 28 مارچ 2013 مطابق با 6 تا 8 فروردین 1392 در شهر شانگهای برگزار خواهد شد.
این نمایشگاه بزرگترین رویداد کفپوش در آسیا محسوب می شود. در این نمایشگاه هر ساله بیش از 000/40 بازدیدکننده و 100/1 غرفه گذار از سراسر جهان حضور دارند. این نمایشگاه از جهات مختلف حائز اهمیت است. قطعاً کشورهای شرق آسیا و به ویژه چین بازاری بسیار بزرگ هستند که فرهنگ مصرف گرایی و سطح رفاه و درآمد اغلب مردم در آنها در حال افزایش است. چین به تنهایی به عنوان یکی از سریع ترین اقتصادهای در حال رشد جهان و دومین بازار مصرف کالاهای لوکس جهان به شمار میرود.

چین و بازاری قدرتمند برای فرش ایرانی
شاید تا چند سال پیش خبری از شرکت های فرش ایرانی در چین نبود اما مدتی است فرش های ایرانی به ویژه فرش های دستباف ایرانی در چین با استقبال بسیار زیاد قشر مرفه و ثروتمند این کشور مواجه شده است. بنابراین در این چند سال همواره تعداد غرفه گذاران ایرانی در این نمایشگاه با رشد مواجه بوده است. متاسفانه فرش ماشینی ایران هنوز در این نمایشگاه حضور فعالی نداشته که البته شاید به دلیل ذائقه بازار کشور چین باشد. در چین و منطقه آسیا پاسیفیک مردم اغلب علاقه خاصی به کفپوش های چوبی، بامبو و لمینیت دارند. در بخش کفپوش های نساجی نیز فرش های آکسمینستر و دیوار به دیوار کاربرد بیشتری نسبت به فرش های
Face to Face رایج دارد. البته در سال های گذشته شرکت هایی مانند ستاره کویر یزد، فرش مشهد و چند برند دیگر محموله های صادراتی خوبی به کشور چین داشته اند که نشاندهنده وجود بازار برای فرش های ماشینی ایران در چین و شرق آسیاست.

چین 75 درصد بازدیدکنندگان را دراختیار دارد
نمایشگاه دموتکس چین هر ساله با استقبال کم نظیر چینی ها مواجه می شود که با توجه به جمعیت بیش از یک میلیارد نفری این کشور امر غیر عادی به نظر نمی رسد. وقتی می خواهید وارد این نمایشگاه شوید با سیل عظیم بازدیدکنندگان مواجه می شوید که از سراسر چین به شانگهای آمده اند. سال گذشته تنها در روز اول، این نمایشگاه بالغ بر 000/17 بازدیدکننده داشت. در سال گذشته 25 درصد بازدیدکنندگان از 91 کشور جهان به چین آمده بودند که مهمترین آنها عبارتند از کره جنوبی، آمریکا، ژاپن، استرالیا، مالزی، هند، روسیه، آلمان و کانادا.

مشخصات نمایشگاه دموتکس چین
تعداد غرفه گذار: بالغ بر 1100 شرکت از 36 کشور جهان
تعداد بازدیدکننده: بالغ بر 000/40 بازدیدکننده حرفه ای از 91 کشور جهان
فضای نمایشگاهی: 000/120 مترمربع در 11 سالن
زمان برگزاری: 28 – 26 مارچ 2013 –  6 تا 8 فروردین 1392
محل برگزاری: شانگهای چین
در سال 2012 حدود 187 شرکت کننده در بخش فرش ماشینی و دستباف حاضر شدند.
در سال 2010 بالغ بر 150 میلیون مترمربع کفپوش های ارتجاعی به فروش رفت.
رشد مصرف سالانه کفپوش های چوبی در چین 7 درصد است.

► این نمودار به خوبی پراکندگی بازدید کنندگان این نمایشگاه از اقصی نقاط جهان را نشان می دهد. به طوری که از سراسر جهان برای بازدید از ژاین رویداد بین المللی به عنوان بزرگترین رویداد فرش و کفپوش آسیا به شانگهای می آیند. لازم به ذکر است در این نمایشگاه تمرکز ویژه ای بر روی کفپوش های چوبی نظیر پارکت، لمینیت و … وجود دارد زیرا این نوع کفپوش ها در کشورهای شرق آسیا بسیار محبوب است.

دموتکس چین

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

منبع: نشریه جهان فرش- شماره یک- اسفند 91

دانلود رایگان pdf مجله

————————————————————————————

این مطلب را نیز بخوانید
پیشنهاد سردبیر : الیاف مصنوعی یا الیاف بشر ساخت چیست ؟ 

————————————————————————————
تحریریه مجله نساجی کهن
ارسال مقالات و ترجمه جهت انتشار در سایت : info@kohanjournal.com

فرم ثبت نام سریع

جهت دریافت آخرین اخبار و رویدادهای نساجی و فرش ماشینی ایران و جهان در فرم زیر ثبت نام کنید

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا