اخبار نساجی

اژه تركيه مي تواند دروازه صادرات كالاهاي ايراني به تمام جهان باشد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

رييس انجمن همكاري منطقه‌اي اژه و ايران گفت: اژه تركيه مي تواند دروازه صادرات كالاهاي ايراني به تمام جهان باشد.

روابط عمومي اتاق بازرگاني و صنايع و معادن اصفهان روز يكشنبه به نقل از حسين آريان اعلام كرد: در سال ۲۰۱۲ ميزان ۴۰ ميليون دلار مواد غذايي از ايران از طريق منطقه اژه تركيه صادر شد.

وي تصريح كرد: اين انجمن در سال ۲۰۱۱ با هدف تقويت روابط تجار ايران در منطقه اژه با مركزيت شهر ازمير تاسيس شد و در ابتدا اين انجمن به صورت يك گروه فعاليت مي كرد اما با توجه به احساس نياز به گسترش مبادلات تجاري بيشتر به انجمن ارتقا يافت.

وي اضافه كرد: اعضاي ترك اين انجمن به ۴۰ شركت توليدي بزرگ و متوسط رسيده و افزايش ارتباطات بيشتر تجار، آموزش زبان فارسي به تجار ترك و بالعكس آموزش زبان تركي به بازرگانان ايراني و نيز برگزاري كنفرانس هاي اقتصادي از فعاليت هاي اين انجمن است.

آريان با اشاره به ارتباطات عميق فرهنگي بين دو كشور مسلمان تركيه و ايران گفت: بازرگانان ايراني در سال هاي اخير با مشكلات بسته شدن حساب هاي ارزي و نيز عدم موفقيت در ثبت شركت در تركيه مواجه بوده اند اما با برقراري ارتباطات خوب از طرف اين انجمن، مشكلات نيز به تبع آن رفع شده است.

وي افزود: اين انجمن همكاري منطقه اي در سه شهر تهران، اصفهان و مشهد دفتر نمايندگي دارد و فعالان اقتصادي مي توانند از طريق اين انجمن با منطقه اژه مراوده اقتصادي و بازرگاني داشته باشند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

آريان قيمت پايين محصولات توليدي ايران را فرصتي مناسب براي حضور در بازارهاي تركيه و صادرات از آن كشور ذكر كرد و گفت: بنگاه هاي اقتصادي مي توانند از خدمات مشاوره انجمن در منطقه اژه تركيه براي صادرات به اين كشور يا كشور ثالث بهره بگيرند.

رييس اتاق اصفهان نيز در اين جلسه گفت: اصفهان بزرگترين و وسيع ترين فعاليت صنعتي و اقتصادي ايران را پس از تهران دارد و مي تواند شريك تجاري موثري براي تركيه باشد.

خسرو كسائيان با اشاره به توليد ۷۰ درصد فولاد و ۴۰ درصد منسوجات كشور توسط استان اصفهان گفت: اصفهان در بخش هاي صنعتي ،كشاورزي و صنايع دستي توانمندي هاي بسياري دارد كه يك نمونه آن توليد و صادرات فرش دستباف است كه بهترين فرش صادراتي ايران به شمار مي آيد.

وي ابراز اميدواري كرد كه با رويكرد جديد سياست خارجي ايران، شاهد برداشتن تحريم هاي اقتصادي باشيم و روابط عادي تجاري با ساير كشورها برقرار شود .

وي خطاب به هيات تجاري تركيه اي گفت: برقراري رابطه اقتصادي برد – برد بين فعالان اقتصادي دو كشور مي تواند رابطه درازمدت و باثبات ايجاد كند.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا