اخبار فرش ماشینی

برگزاري ششمين مجمع عمومي جامعه متخصصين نساجي

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

ششمين مجمع عمومي  جامعه متخصصين نساجي ايران 29 خرداد ماه 87، در سالن آمفي تئاتر دانشگاه صنعتي امير كبير وبا حضور پر شور متخصصين، دانشجويان و صاحبان صنايع نساجي برگزار گرديد. از نكات قابل توجه اين نشست مي توان به حضور دبير كل جديد صنايع نساجي و پوشاك سركار خانم مهندس گلنار نصرالهي اشاره كرد كه در هفتمين روز حضور در وزارت صنايع پس از نزديك به سه سال دوري از اين سمت و البته با تاخيري 1 ساعته به سخنراني براي حاضرين پرداخت.‏
وي كه در ابتدا با خطاب قرار دادن مهندس قادريان (دبير كل مستعفي) به عنوان دوست و همكار قديمي و دوست داشتني به نوعي از زحمات ايشان در طي سي ماه خدمت تقدير و تشكر كرد. ايشان در ادامه به بيان مزيت هاي صنعت نساجي و نقاط قوت آن براي صنعتگران پرداختند.

هر چند به نظر مي رسد سركار خانم نصرالهي نسبت به مهندس قادريان از حمايت هاي بيشتري از طرف انجمن صنايع نساجي برخوردار است و مجبور به تحمل برخي فشارها نخواهد شد اما به نظر راه دشواري در ادامه خواهد داشت و آنچه واضح و مشخص است انجمن صنايع نساجي ايران و صاحبان آن! پيش از هر شخص يا گروه ديگري از شرايط به وجود آمده خرسند خواهند بود.‏

همچنين مهندس محمد تقي امانپور  عضو كميته ملي توسعه پايدار در ششمين مجمع عمومي جامعه متخصصين نساجي ايران گفت: وجود بازار ملي زمينه مناسبي براي توسعه پايدار صنعت نساجي است و متخصصين اين عرصه براي ارتقاي صنعت نساجي در عرصه جهاني بايد  با ابتكار در خلق بازارهاي جديد و مهندسي دوباره به جاي انتظارات منفعل از حمايت‌هاي دولت پيشرو باشند و بازارهاي ملي و جهاني را به دست گيرند.‏
وي با تاكيد بر تهيه يك مدل توسعه پايدار براي صنعت نساجي گفت: اين صنعت نيازمند شناخت مزيت‌هاي سرزميني و جهاني است و با وجود نيروهاي بالنده و مبتكري که در كشور وجود دارد همچنين انرژي ارزان و مزيت‌هاي سرزميني براي توليد مواد اوليه صنعت نساجي اعم از مواد طبيعي و پتروشيميايي مورد مصرف صنايع نساجي، صاحبان اين صنعت بايد براي ايجاد يك شركت مادر تخصصي به منظور سرمايه‌گذاري و توسعه نساجي پيش قدم شوند تا به اين ترتيب تحول اساسي در صنعت نساجي به وجود بيايد.

در اين نشست جامعه متخصصين نساجي ايران در اقدامي نو و جالب به تقدير و تشكر از پيشكسوتان صنعت نساجي ايران پرداخت. اين تقدير و تشكر در 6 بخش مختلف: پيشكسوتان- كارآفرينان صنعت- مديران حامي مالي جامعه- اساتيد دانشگاهي- متخصصين نساجي و با تقدير ويژه از آقاي مهندس سيد هادي آقايي به عنوان منظم ترين عضو جامعه انجام شد.
از ديگر نكات قابل توجه اين مجمع تقدير و تشكر از زحمات سي ماهه جناب آقاي مهندس قادريان بود كه در بخش متخصصين نساجي صورت پذيرفت. در زير به پاس زحمات وي به بخشي از سوابق ايشان اشاره شده است. ‏

مهندس سيد هوشنگ قادريان (از متخصصين نساجي)
سوابق تحصيلي: مهندسي تكنولوژي نساجي
سوابق آموزشي: مديريت اجرايي- مديريت توليد- بازاريابي و صادرات- مديريت منابع انساني- مديريت استراتژيك- كنترل پروژه- برنامه ريزي خطي- سرمايه گذاري خارجي در ايران- آشنايي با مديران و سيستم هاي اطلاعاتي- مالي و قوانين تجاري و مالياتي.

سوابق غير نساجي:
رئيس هيات مديره شركت به شيمي                فعاليت در زمينه         توليد و بازرگاني مواد شيميايي
رئيس هيات مديره شركت پارس نكو                 فعاليت در زمينه         توليد اكسيد روي و مواد شيميايي
رئيس هيات مديره شركت ‏P.F.P‏                      فعاليت در زمينه         توليد لوله ها و نوارهاي آبياري
رئيس هيات مديره شركت كيميا فنون               فعاليت در زمينه         توليد مواد شيميايي
عضو هيات مديره شركت شباب غرب               فعاليت در زمينه         توليد لوله هاي صنعتي و كشاورزي و رنگ
عضو موظف هيات مديره شركت اسكانده         فعاليت در زمينه        راه و ساختمان
عضو هيات مديره فرهنگي و ورزشي موسسه خيريه همدانيان
عضو هيات مديره و هيات موسس كانون انجمن هاي صنفي كارشناسان و كارگران استان اصفهان‏
عضو هيات مديره و هيات موسس شركت جانبازان چهار محال و بختياري
عضو هيات مديره و هيات موسس شركت توسعه و عمران زاگرس چهار محال و بختياري
عضو هيات مديره و دبير انجمن دوستان قلب ايران- مشاور مديرعامل شركت قطران
مشاور مديرعامل  شركت آرين بسپار- مشاور و قائم مقام و مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان اصفهان
هيات موسس و عضو هيات مديره انجمن حمايت از آسيب ديدگان نخاعي استان اصفهان و خيريه حضرت زهرا “س”‏

سوابق نساجي:
كارخانجات: بهريس- رنگين باف و پلي اكريل، به عنوان كارشناس، كارخانجات: فرزانه و بافته هاي كرمان به عنوان مدير كارخانه، كارخانجات سنگباف- ميهن باف و گوني بافي بيستون به عنوان عضو هيات مديره، كارخانجات كتان بافت- حجاب شهركرد- فرش ماشيني و صنايع زيپ- لاله نقش- ريسباف و بارش، به عنوان مديرعامل و عضو هيات مديره، كارخانه سيمين به عنوان عضو هيات مديره و مدير كارخانه انجمن كارشناسان نساجي استان اصفهان، عضو هيات مديره و دبير (طي 3 دوره ي 3 ساله)
شركت  نمايشگاه هاي بين المللي استان اصفهان، برگزار كننده نمايشگاه بين المللي نساجي 83
شركت هاي پلي اكريل و الياف تهران: مشاور مديرعامل- مدير كل دفتر نساجي و پوشاك

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا