اخبار نساجی

اشتغالزایی صنعت نساجی و پوشاک برای بالغ بر ۱۸ هزار نفر در یزد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد خبر داد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

علمدار یزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد از اشتغالزایی صنعت نساجی و پوشاک برای بالغ بر ۱۸ هزار نفر در یزد خبر داد.

محمدرضا علمدار یزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد  با اشاره به اینکه یزد در زمینه برخی صنایع از جمله نساجی دارای قدمت طولانی است و از دیرباز حتی در خانه ها کارگاه های کوچک نساجی فعال بود، اظهار داشت: اکنون نیز این صنعت سهم خوبی در زمینه جذب سرمایه گذاری و میزان اشتغالزایی دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 487 واحد نساجی و پوشاک در استان یزد پروانه بهره برداری دارند، عنوان کرد: این واحدها با سرمایه گذاری ثابت 16.756.286 میلیون ریال، 15.8 درصد واحدهای صنعتی فعال استان یزد را شامل می شوند و 7.6 درصد سرمایه گذاری صنعتی استان در این حوزه انجام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد، میزان اشتغالزایی در این صنعت را نیز 18 هزار و 754 نفر اعلام کرد و گفت: صنایع نساجی و پوشاک، 18.6 درصد اشتغالزایی صنعتی در استان یزد را به خود اختصاص داده اند.

علمدار یزدی یادآور شد: البته بیشترین سهم اشتغالزایی صنعتی استان یزد مربوط به صنایع معدنی است به نحوی که تاکنون، 39 هزار و 168 نفر در 849 واحد فعال این بخش، مشغول فعالیت بوده اند.

وی اظهار داشت: صنایع فلزی و برق با اشتغالزایی برای 19 هزار و 590 نفر و صنایع شیمیایی و سلولزی با اشتغالزایی برای 17 هزار و 589 نفر در رتبه های بعدی قرار دارند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

علمدار یزدی یادآور شد: شش گروه صنعتی استان یزد شامل صنایع شیمیایی و سلولزی، صنایع معدنی، نساجی و پوشاک، فلزی و برق، غذایی و دارویی و تولید انرژی در مجموع تا کنون 100 هزار و 856 شغل ایجاد کرده اند.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن