اخبار نساجی

اشتغالزایی صنعت نساجی و پوشاک برای بالغ بر ۱۸ هزار نفر در یزد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد خبر داد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

علمدار یزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد از اشتغالزایی صنعت نساجی و پوشاک برای بالغ بر ۱۸ هزار نفر در یزد خبر داد.

محمدرضا علمدار یزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد  با اشاره به اینکه یزد در زمینه برخی صنایع از جمله نساجی دارای قدمت طولانی است و از دیرباز حتی در خانه ها کارگاه های کوچک نساجی فعال بود، اظهار داشت: اکنون نیز این صنعت سهم خوبی در زمینه جذب سرمایه گذاری و میزان اشتغالزایی دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 487 واحد نساجی و پوشاک در استان یزد پروانه بهره برداری دارند، عنوان کرد: این واحدها با سرمایه گذاری ثابت 16.756.286 میلیون ریال، 15.8 درصد واحدهای صنعتی فعال استان یزد را شامل می شوند و 7.6 درصد سرمایه گذاری صنعتی استان در این حوزه انجام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد، میزان اشتغالزایی در این صنعت را نیز 18 هزار و 754 نفر اعلام کرد و گفت: صنایع نساجی و پوشاک، 18.6 درصد اشتغالزایی صنعتی در استان یزد را به خود اختصاص داده اند.

علمدار یزدی یادآور شد: البته بیشترین سهم اشتغالزایی صنعتی استان یزد مربوط به صنایع معدنی است به نحوی که تاکنون، 39 هزار و 168 نفر در 849 واحد فعال این بخش، مشغول فعالیت بوده اند.

وی اظهار داشت: صنایع فلزی و برق با اشتغالزایی برای 19 هزار و 590 نفر و صنایع شیمیایی و سلولزی با اشتغالزایی برای 17 هزار و 589 نفر در رتبه های بعدی قرار دارند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

علمدار یزدی یادآور شد: شش گروه صنعتی استان یزد شامل صنایع شیمیایی و سلولزی، صنایع معدنی، نساجی و پوشاک، فلزی و برق، غذایی و دارویی و تولید انرژی در مجموع تا کنون 100 هزار و 856 شغل ایجاد کرده اند.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا