اخبار نساجی

اولین کارخانه نساجی ایران در کشور مصر را بشناسید…

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

موافقتنامه بین دولت جمهوری عربی مصر و دولت شاهنشاهی ایران در مورد ترویج و حمایت متقابل از سرمایه گذاری ها در سال 1353 موجب تاسیس اولین کارخانه مشترک دو کشور شد.

در آن زمان ایران قصد داشت با سرمایه گذاری در کشورهای صاحب مواد اولیه مرغوب نساجی مانند مصر که همواره به داشتن مرغوبترین پنبه جهان معروف بوده جایگاه خود را در بازارهای صادراتی نساجی تثبیت کرده و موجب رشد و توسعه صنایع داخلی نیز بشود.

تاریخچه

متن کامل موافقتنامه بین دولت جمهوری عربی مصر و دولت شاهنشاهی ایران

شرکت نساجی میراتکس به موجب قرارداد همکاری اقتصادی منعقده در تاریخ۲۵ می سال ۱۹۷۴ میلادی بین دولت های مصر و ایران به منظور تأمین سرمایه گذاری های لازم برای اقتصاد مصر در زمینه صنعتی سازی و صادرات محصول پنبه مصر تأسیس شد.

بر اساس آن قرارداد، هر دو دولت متعهد می‌شوند که با پروژه‌های سرمایه‌گذاری مشترک مانند پروژه‌های ملی خود رفتار کنند. (سیاست درهای باز مصر و ایران)

شهر SUEZ برای این پروژه انتخاب شد تا اهداف مصر برای توسعه منطقه کانال از نظر اجتماعی و اقتصادی تضمین شود. این شرکت فعالیت خود را از طریق کارخانه های زیر انجام می دهد:

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

کارخانه شهر سوئز، کوه آتاقا، استان سوئز.

کارخانه شهر Minia El Kamh، استان شارکیا.

این قرارداد همکاری در تاریخ 15 اردیبهشت 1353 در تهران صادر شده  با دو اصل به زبان انگلیسی که هر کدام دارای وضعیت رسمی یکسانی هستند.

برای دولت جمهوری عربی مصر – عبدالعزیز حجازی – معاون اول نخست وزیر

برای دولت شاهنشاهی ایران – هوشنگ انصاری – وزیر امور مالی و اقتصادی

وضعیت کنونی میراتکس در سال ۲۰۲۲

این شرکت در حال حاضر یکی از مهمترین شرکت های ریسندگی مصر است و به بیش از ۱۵ کشور دنیا صادرات دارد. این شرکت طیف وسیعی از نخ های پنبه ای تا نمره ۱۶۰ انگلیسی را تولید می کند.

این شرکت دارای گواهی نامه های استاندارد بین المللی مانند اوکوتکس و ایزو برای ورود به بازارهای جهانی می باشد.

 

 

 

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا