اخبار نساجیگزارش نمایشگاه ها

گزارش پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نساجی، ماشین آلات اصفهان


پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نساجی، ماشین آلات و صنایع وابسته در تاریخ ۴-۷ خرداد ماه از ساعت ۱۵ تا ۲۱، واقع در نمایشگاه بین‌المللی اصفهان برگزار شد.

مراسم آغاز به کار این رویداد مهم در حوزه صنعت نساجی با حضور مدیر کل دفتر نساجی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیر کل صنعت استان اصفهان، ریاست اتاق بازرگانی یزد، مدیر عامل نمایشگاه بین‌المللی اصفهان و مدیرعامل نمایشگاه بین المللی زنجان و مشارکت کنندگان این نمایشگاه و شماری از فعالان اقتصادی بخش خصوصی حضور داشتند انجام شد.

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نساجی با حضور ۸۰ مشارکت کننده از استان‌های اصفهان، یزد، تهران، زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، مازندران، البرز، مرکزی و قم برگزار می شود. همچنین در بخش بین‌المللی این رویداد نمایشگاهی، ۸ غرفه از کشورهای چین، هند، ترکیه و پاکستان به عنوان مشارکت کننده حضور دارند.

بازدید-هیات-تجاری-عمان-از-نمایشگاه-نساجی-اصفهان

بازدید هیات تجاری کشور عمان از نمایشگاه نساجی اصفهان

در راستای گسترش روابط تجاری و همکاری متقابل برای برگزاری رویدادهای نمایشگاهی، هیات تجاری ۳۰ نفره کشور عمان از پانزدهمین نمایشگاه صنعت نساجی بازدید کرد و همچنین تفاهم‌نامه‌ای میان شرکت نمایشگاه بین‌المللی اصفهان و شرکت نصرالدولیه به عنوان رابط تجاری به امضاء رسید.

این تفاهم‌نامه همکاری با هدف توسعه و تقویت روابط تجاری متقابل، همکاری در برگزاری و سازماندهی برای برگزاری نمایشگاه، کنفرانس‌های تخصصی، ایجاد و گسترش شبکه تجاری با استفاده از ظرفیت‌های نمایشگاهی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی، تسهیل شرایط حضور فعالان تجاری کشور عمان در نمایشگاه‌های اصفهان به صورت بازدیدکننده و غرفه‌دار به امضا طرفین رسید.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

سرپرست هیات تجاری ضمن دعوت از مدیرعامل نمایشگاه اصفهان برای سفر به کشور عمان و ارائه پیشنهاد به شرکت نمایشگاه اصفهان، جهت برگزاری رویدادهای نمایشگاهی با موضوعات صنایع غذایی، کشاورزی و پزشکی پیشنهاد شد.

شرکت ها مطرح غرفه گذار در نمایشگاه نساجی اصفهان

از برندهای مطرح حاضر در این نمایشگاه می‌توان به شرکت پلی اکریل ایران، ایران نو بافت، الیاف ابریشم ماهان دلیجان، الیاف سازان بهکوش، الیاف گستر یزد، نخ پیوسته زاگرس، بافت کبیر جزه، صنایع نساجی ماندگار، گروه صنعتی برزان، ماشین سازی احمد، ماشین سازی راعی، ماشین سازی برادران جوانی اشاره کرد. همچنین براساس برنامه‌ریزی انجام شده، این نمایشگاه میزبان هیات تجاری از کشورهای ترکمنستان، عمان، امارات، نیجریه، افغانستان، اندونزی برای بازدید بود.

زیرمجموعه ‌های مختلف صنعت نساجی از جمله مواد اولیه، نخ و الیاف، ریسندگی، بافت، رنگرزی، تکمیل، ماشین آلات، پارچه و پوشاک در این نمایشگاه طی چهار روز تولیدات، دست آوردها و نوآوری‌های خود را در بخش‌های مختلف به نمایش گذاشتند.

نمایشگاه-نساجی-اصفهان-سال-۱۴۰۲

اهمیت نمایشگاه صنعت نساجی اصفهان

نمایشگاه صنعت نساجی اصفهان، نمایشگاهی هر سال برگزار می شود و از سال ۷۲ در اصفهان پایه گذاری شده است. لازم به ذکر است، به دلیل ظرفیت‌های این استان در زمینه صنعت نساجی که حتی زمانی لقب منچستر ایران را نیز برای این استان به دنبال آورد، این نمایشگاه از زیرساختی قوی و مهم در استان برخوردار است، آخرین دوره این نمایشگاه در سال ۱۴۰۲ برگزار گردید.

استان اصفهان با شکل‌گیری کارخانه‌های نساجی بود که رویکرد صنعتی خود را آغاز کرد. از این رو قدیمی‌ترین صنعت ماشینی در این استان، صنعت نساجی است. هنوز هم نساجی یکی از صنایع دارای مزیت این استان به شمار می‌رود.

با توجه به ظرفیت استان اصفهان در صنعت نساجی و اینکه استان اصفهان یکی از قطب‌های اساسی صنعت نساجی در ایران است، باید بتوان از ظرفیت این نمایشگاه به خوبی بهره برد.

هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه، ارتقای صنعت نساجی استان اصفهان و کشور است و نه صرفاً پرداختن به دیدگاههای اقتصادی؛ در این رویداد متخصصان این صنعت از استان‌های مختلف گرد هم آمده، آرا و نظرات خود را تبادل می‌کنند تا بخشی از مشکلات و دغدغه‌های این صنعت مرتفع شود.

برگزاری میز صنعت نساجی کشور در اتاق بازرگانی اصفهان و گردهم آمدن صنعت‌گران نساجی و گفتگو با مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت یکی از اهدافی بود که در راستای افزایش کیفی این رویداد نمایشگاهی به خوبی تحقق یافت.

نمایشگاه-نساجی-اصفهان-سال-۱۴۰۲

گروه کالایی نمایشگاه نساجی و پوشاک

▪ انواع مواد اولیه صنعت نساجی
▪ انواع نخ، الیاف، رنگ و مواد شیمیایی
▪ ماشین آلات خط تولید نساجی
▪ منسوجات بافته و بی بافت
▪ رنگرزی،چاپ و تکمیل کالاهای نساجی
▪ دستگاه های ریسندگی و بافندگی
▪ انواع خدمات، تعمیرات و نگهداری
▪ تولید و تامین انواع بنر
▪ دانشگاه ها، آزمایشگاههای نساجی، مراکز علمی و تحقیقاتی
▪ جراید و نشریات تخصصی
▪ خوشه های صنعت نساجی
▪ تشکل ها، اتحادیه ها و انجمن های مرتبط
▪ صنعت مد، طراحی پارچه و لباس
▪ ماشین الات، چرخ خیاطی،ماشین های گلدوزی، برش و…
▪ ماشین آلات خط تولید پوشاک
▪ تولید کنندگان پارچه و پوشاک
▪ ابزار آلات صنعت پوشاک
▪ برند های مطرح صنعت پوشاک
▪ خدمات مشاوره تخصصی کسب و کار و برندینگ صنعت پوشاک
▪ دانشگاه ها و مراکز علمی -هنری
▪ جراید و نشریات تخصصی
▪ تشکل ها، اتحادیه ها و انجمن های مرتبط

نمایشگاه-نساجی-اصفهان-سال-۱۴۰۲

 

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×