اخبار نساجی

ترانزیت کالاهای غیرنفتی از بندر شهید رجایی 688 درصد افزایش یافت

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

 مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از رشد 688 درصدی ترانزیت کالاهای غیرنفتی از بندر شهید رجایی بندرعباس طی چهار ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈابراهیم ایدنیˈ روز یکشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: با این رشد 688 درصدی ، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی از بندر شهید رجایی در این مدت به عدد یک میلیون و 824 هزارو 480 تن رسید.

وی با اشاره به رشد پنج درصدی صادرات مواد نفتی از بندر شهید رجایی در مدت ذکر شده نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزود: از ابتدای امسال تا پایان تیرماه یک میلیون و 962 هزارو 919 تن مواد نفتی از طریق پایانه های نفتی این بندر به خارج از کشور صادر شده که رشد پنج درصدی داشته است.

ایدنی با بیان اینکه ترانزیت مواد نفتی نیز از بندر رجایی در این مدت 25 درصد افزایش داشته، تصریح کرد: طی چهار ماه نخست امسال 179 هزارو 679 تن مواد نفتی از طریق این بندر ترانزیت شده است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به پهلوگیری بیش از یک هزار فروند کشتی در بندر شهید رجایی در چهار ماه ابتدایی امسال، گفت: در این مدت، در مجموع 24 میلیون و 416 هزار و 569 تن کالای نفتی و غیر نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران با داشتن 40 پست اسکله و بهره مندی از 18 دستگاه گنتری کرین (جرثقیل دروازه ای) و تخلیه و بارگیری سالانه حدود 100 میلیون تن کالا، بیش از 55 درصد صادرات و واردات و 70 درصد ترانزیت بنادر کشور را برعهده دارد.

بندر شهیدرجایی در 23 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان قرار دارد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا