اخبار نساجی

نماینده دادستان: هویدا هم ادعای خدمت به کشور داشت

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

در ادامه رسیدگی به اتهامات مدیرعامل سازمان ایمیدرو در پرونده فساد بزرگ مالی فراهانی نماینده دادستان با بیان اینکه خواستار مجازات سنگین و خوارکننده برای این متهم هستیم، اظهار داشت: امیدواریم در آینده این متهمان را با کت و شلوار شیک در تهران و در ستاد انتخاباتی یا در سمت معاون وزیر نبینیم.

در ادامه خ ر مدیرعامل سازمان ایمیدرو در جایگاه قرار گرفت و در بیان آخرین دفاعیات خود گفت: نمی‌دانم مقابل ادبیات نماینده دادستان چه بگویم. با من رفتار خوبی نشد حال جسمی و روحی مساعدی ندارم و این رفتار نماینده دادستان برای من تبعات دارد.

وی با بیان اینکه اول فکر می‌کردم این رفتار وی از سر دلسوزی است اما متوجه شدم غیر از این است زیرا تهمتی نبود که به من نزند، گفت: اگر اتفاقی برای من بیفتد حتماً به خاطر فشارهایی است که از ناحیه فراهانی و افراطی‌گری‌ها او به من وارد شده است.

* رفتاری که با من شد با ریگی نشد

متهم با بیان اینکه رفتاری که در این مدت با من شده قطعاً با عبدالمالک ریگی نشده است، گفت: من طلبکار نظام نیستم و هیچ خدمتی هم به گروه آریا نکردم می‌توانید نظرسنجی کنید که در 10 سال گذشته بین و فراهانی کدامیک با همکارانمان رفتار بهتری داشته‌ایم اگر من این نظرسنجی را با دو برابر اختلاف نبردم هر حکمی دهید قبول می‌کنم.

وی به اظهارات نماینده دادستان مبنی بر مفتوح بودن 4 پرونده مالی علیه خودش در دادسرا اشاره کرد و گفت: یکی از این پرونده‌هایی که مفتوح است درباره این است که چه مراوده‌ای با یکی از مسئولان دولتی دارم این فرد مورد تأیید مسئولان نظام است و من هیچ مراوده‌ای با ایشان ندارم.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

مدیرعامل سابق سازمان ایمیدرو ادامه داد: جان من در خطر است و بیشتر از این تحمل فشار ندارم که هر روز مسئله‌ای جدیدی برایم پیش بیاید. 5 ماه در بازداشت هستم و بازداشت شدن با نظر فراهانی تمدید می‌شود.

فراهانی نماینده دادستان در این لحظه به اظهارات متهم اعتراض کرد و گفت:‌ متهم می‌تواند از وکیل خود بپرسد چه کسی با فک قرار وی موافقت کرد. من بودم که به خاطر بیماری متهم با فک قرار وی موافقت کرده بودم. این اظهارات نماینده دادستان را وکیل متهم تأیید کرد.

نماینده دادستان افزود: متهم طوری حرف می‌زند که به خانواده خودش القا کند ما او را شکنجه می‌کنیم مگر توقع دارد با این کارهایی که کرده حلقه گل گردنش بیندازیم. هویدا هم ادعا می‌کرد به کشور و مملکت خدمت کرده است.

متهم گفت: درباره 600 میلیون وجهی که گرفتم در بازجویی گفتم که اگر درباره خیریه است بله من گرفتم وگرنه هیچ رشوه‌ای از مه‌آفرید دریافت نکردم. مقایسه من با هویدا با فرض بدترین اتهاماتم درست نیست از ساعتی که رئیس ایمیدرو شدم تا الان یک کیلوگرم هم از سهمیه شمش فولاد خوزستان کم نکردم.

وی با بیان اینکه هر حکمی دادگاه بدهد می‌پذیریم و می‌دانم اشتباه کردم اما این افراط‌گری‌ها به ضرر نظام است، گفت: نماینده دادستان اگر مرا با کرباسچی مقایسه می‌کند باید خودش را هم با خلخالی مقایسه کند.

قاضی سراج در این لحظه گفت: خلخالی فوت کرد ولی اگر بود حداقل الان مواد مخدر نداشتیم.

متهم با بیان اینکه این اتفاق در حوزه اقتصاد، تولید و حتی حوزه بین‌الملل برای ایران تبعاتی داشته است، گفت: من نه ارتباطی با مه‌آفرید داشتم و نه خدمتی به او کرده‌ام فقط فکر می‌کردم این کار خدمت به منطقه محروم ایذه است و تاوان آن را خواهم پرداخت اما نماینده دادستان نباید مرا تحقیر کند.

وی با بیان اینکه پزشکان زندان فرق بین آنژیوگرافی و اکو را نمی‌فهمند گفت: در این مدت من حدود 29 کیلوگرم وزن کردم و روزی 21 قرص مصرف می‌کنم. حدود 100 روز است که دستان بچه‌هایم را نگرفته‌ام.

قاضی سراج گفت: پول را به محض اینکه دریافت کنید رشوه است حال فرقی نمی‌کند که آن را آتش بزنی یا مسجد بسازی.

متهم در جواب قاضی گفت: قبل از اینکه پول بگیرم ع ر تعهد کرده بود که پول را برای کمک به ساخت مسجد بپردازد. من خیانتی عامدانه و عالمانه به کشور نکردم و در این مدت هم با وجود اینکه رشوه نگرفته‌ام و از منشأ پول بی‌خبر بوده‌ام تا جایی که توانسته‌ام همکاری کرده‌ام. ممکن است ر و مه‌آفرید تبانی کرده باشند تا مرا هم قربانی کنند اما من با مه‌آفرید مراوده مالی نداشته‌ام.

مدیرعامل سابق ایمیدرو با بیان اینکه خودم را به مملکت، مردم و نظام بدهکار می‌دانم گفت: نماینده دادستان دم از شهدا می‌زند و فقط عکس شهدا در اتاق اوست اما من با فرزندان شهدا ارتباط داشتم و به خاطر بکارگیری آنها در مشاغل بسیاری مسئولان از من تشکر کردند.

در ادامه وکیل مدافع وی در دفاع از او گفت: موکلم تقصیر کرده و نباید پول را می‌گرفت و آن را مصرف می‌کرد اما انگیزه شرافتمندانه داشته و من تقاضای احضار شهود مؤسسه خیریه و افراد و مسئولانی را دارم که ع ر نزد آنها تعهد داده پول را برای این کار پرداخت کنند.

قاضی سراج گفت: این کار هیچ تأثیری ندارد.

وکیل‌مدافع متهم ادامه داد: 550 میلیون در مؤسسه خرج شده و موکل من هم بارها گفته هیچ ارز و سکه‌ای دریافت نکرده با توجه به اظهارات ع ر مبنی براینکه یک بار 100 میلیون به موکل من داده و دو کیف 200 میلیون تومانی به او پرداخت کرده است این مبلغ  با هزینه خرج شده در مؤسسه مطابقت دارد و شما باید به دنبال 400 میلیون باقی مانده بگردید که کجا رفته است.
وی در پایان گفت: موکل من بیمار است و استدعا دارم تا حد امکان با وی مدارا کنید اشتباه او را می‌پذیریم اما قبول نمی‌کنم که رشوه دریافت کرده است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا