اخبار نساجی

پاسخ منفی دهلی به واشنگتن در مورد ايران

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

پاسخ منفی دهلی به واشنگتن در مورد ايران

با وجود فشارهای آمریکا به هند برای کاهش مناسبات با ایران که در جریان سفر اخیر وزیر خارجه آمریکا به هند اوج گرفت، وزیر خارجه هند از ایران به عنوان یک کشور مهم برای تامین نیازهای اقتصادی دهلی نو نام برد و تلویحا مخالفت دهلی نو با درخواست واشنگتن را اعلام کرد.

“اس. ام. کریشنا” وزیر خارجه هند در دیدار امروز سه شنبه با “هیلاری کلینتون” همتای آمریکایی خود در دهلی نو گفت: ایران همچنان یک کشور کلیدی در تامین انرژی ما باقی می ماند.
وی با اشاره به مذاکرات پیش روی گروه کشورهای 1+5 با ایران خواستار شفاف سازی در مورد برنامه صلح آمیز هسته ای این کشور شد.

وزیر خارجه آمریکا نیز با طرح این ادعا که فشارهای اقتصادی از جمله عوامل بازگشت ایران به مذاکرات هسته ای است، بر لزوم تداوم این فشارها تا دستیابی به نتیجه مطلوب تاکید کرد. کلینتون همچنین از طرف هندی خواست با کاهش خرید نفت خود از ایران، واشنگتن را در عملی کردن تحریمهای اقتصادی یاری کند.

دولت آمریکا تهدید کرده در صورت همراهی نکردن هند با این طرح، تحریمهای خود را شامل این کشور نیز می کند. گفتنی است هند در حال حاضر 9 درصد نیاز به نفت خود را از ایران وارد می کند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا