اخبار نساجی

کشور آمادگی اجرای مالیات راه‌ها را دارد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

کشور آمادگی اجرای مالیات راه‌ها را دارد

    وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه شرایط کشور آمادگی اجرای مالیات راه‌ها را دارد، گفت: سیستم اطلاعات جامع سوانح رانندگی در دستور کار قرار دارد و در اختیار همگان قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس آخوندی در نشست هم انديشي اساتيد حوزه حمل و نقل با موضوع ايمني در حمل ونقل جاده اي در دانشگاه صنعتي شريف با بیان اینکه هدف از این نشست این است که مشکلات بخش حمل و نقل را با مردم در میان بگذاریم، گفت: بنابراین به این مرحله فکر می کنم که به مسایل اجتماعی توجه کنیم.

وی با بیان اینکه در مرحله بعد به دنبال این هستم که مسئولیت حمل و نقل جاده ای را میان همه توزیع کنم، اظهار داشت: همانقدر که وزیر راه مسئول است شما هم مسئولیت دارید و باید راهکارهای برون رفت از این مشکلات را ارایه دهید.

وزیر راه و شهرسازی خطاب به اساتید دانشگاه، افزود: از وزارخانه درخواست همکاری کنید زیرا فقط به دنبال مسئولیت حقوقی نیستیم بلکه مسئولیت اجتماعی هم مهم است و باید بدون سانسور در جامعه مطرح شود.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

آخوندی با بیان اینکه ایمنی راه‌های ایران و افزایش ایمنی جان مردم اصلی ترین مساله است، اظهار داشت: در زمان تصادف آزادراه تهران – قم چند شب به راحتی نخوابیدم زیرا فکر می کردم که مسئولیت این اتفاق با ما بوده است.

وی خاطر نشان کرد: به دنبال سهم مشکلات نیستیم اما اینها عزیزان ملت ایران هستند و باید هرکسی به سهم خود تلاش کند تا این مشکلات و خطرات را در جاده ها کاهش دهد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از دیدگاه من این جلسه آغاز کار با دانشگاه بود، بیان کرد: بطور حتم پینشهادات مطرح شده در در وزارت راه دسته بندی می شود و در دستور کار کمیسیون ایمنی راه ها قرار می گیرد همچنین با تشکیل شورایعالی ایمنی حمل و نقل این راهکارها در آن جلسات هم مطرح خواهد شد.

آخوندی افزود: از شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و از شما اساتید دانشگاه خواهش دارم که موضوعات مطرح شده را به عناوین پژوهشی تبدیل کنید و در صورت نیاز مالی، وزارت راه و شهرسازی به شما کمک می‌کند.

وی با اشاره به سوال یکی از اساتید مبنی بر اینکه ارقامی که اعلام می‌شود چه مفهوم اقتصادی دارد، بیان کرد: این سوال بسیار پیچیده و مهمی است زیرا اساسا مبنای تخصیص اعتبار در ایران مشخص نیست و باید از کل بودجه نحوه پیدایش یک پروژه تا مرحله هزینه در نظرگرفته شود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: باید مفهوم اقتصادی را در وزارت راه بیاوریم و اینکه هرپروژه ای را بایک سوال اقتصادی مواجه کنیم بنابراین اگر بخواهیم عنصر اقتصاد را وارد تعریف پروژه ها کنیم نیاز به تغییر بنیادین در نظام برنامه ریزی ایران داریم.

آخوندی با تاکید بر اینکه به دنبال این هستم تا پارامتر اقتصادی را برای کارایی اقتصادی پروژه‌ها وارد وزارتخانه کنم، گفت: در روش تامین منابع مالی راه ها و نگهداری از راه ها باید به سمتی برویم که هزینه ها را کاهش دهیم، کارایی را افزایش دهیم و پاسخگویی لازم ر ا داشته باشیم.

وی بابیان اینکه شرایط سیاسی و اجتماعی ایران آمادگی دارد که مفهوم مالیات راه‌ها وارد کشور کنیم، بیان کرد: تاوقتی عنصر اجتماعی تعیین کننده است نحوه اجرای پروژه ها متفاوت است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: نکته بعدی سیستم اطلاعات جامع است که موضوع بسیار مهمی بوده و در دستور کار دو هفته پیش کمیسیون ایمنی راه ها قرار داشت ضمن آنکه از چند ماه پیش مقدمات اجرای آن فراهم شده است.

آخوندی با بیان اینکه ایمنی از لحظه تعریف پروژه باید مطرح شود، بیان کرد: سیستم اطلاعات جامع سوانح رانندگی را با سیستم آزاد در اختیار همگان قرار می‌دهیم.

در نشست هم انديشي اساتيد حوزه حمل و نقل كه اساتيد دانشگاه هاي قزوين، علم و صنعت، امير كبير ، صنعتي شريف، ا صفهان، زنجان ، علامه طباطبايي و خواجه نصير حضور داشتند به موضوعات زير اشاره شد:

– بررسي دلايل بروز تصادفات راهكار كاهش آن

– لزوم دقت ارائه آمار در حوزه تصادفات و ايجاد بانك اطلاعات جامع تصادفات قابل دسترسي براي عموم

– تهيه برنامه هايي براي اجرا دردهه ايمني (10 سال تعيين در سازمان ملل)

– روز يادآوري قربانيان حوادث جاده اي تعيين شود.

– پليس به عنوان يكي از اجزاي پاسخگويي ايمني نبايد نقش مستقيم در تحليل و علت حوادث داشته و مسئول تعيين كننده علت بايد مستقل باشد.

– استفاده از توان بيمه در تامين ايمني راه‌ها

– توجه به ويژه به كاهش خستگي رانندگان در جاده ها

– طراحي و رعايت استاندارد ايمني در ساخت و طراحي جاده

– لزوم اجراي بازرسي ايمني قبل از بهره بردراي راه حل

– استفاده از توان سازمانهاي غير دولتي درا يمني راه حل

– لزوم توجه به پژوهش و تحقيق در ايمني راه ها و استفاده از توان دانشگاه ها

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا